Düştüler!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkan Demirci'den önemli açıklamalar

Başkan Demirci'den önemli açıklamalar
14.06.2018 / 02:06


HABERPİ.COM Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci bu gece Akse Meydanı Sosyal Tesislerinde Gebze bölgesi basın mensuplarıyla sahur programında bir araya geldi. Şevki Demirci'nin basın buluşmasında Belediye başkan yardımcısı Mustaf Malkoç'da hazır bulunurken çok sayıda gazeteci katılım sağladı..

Başkan Demirci, bölge gazetecileri ile birlikte yenilen sahur yemeğinin ardından göreve geldiği 30 Mart 2014 tarihinden bugüne Çayırova'da hayata geçirdiği projeler ve hizmet yatırımlarını anlatan özet bir sunum yaptıktan  sonra basın mensuplarıdan gelen soruları yanıtladı..

ÇAYIROVA BÖLGE'NİN İNCİSİ

Çayırova'nın bölgenin incisi olduğunun ve Çayırovalıların her türlü hizmetin en iyisini hakettiğinin altını çizen Başkan Demirci "Yaşam için Çayırova'yı tercih edenler her anlamda kazanıyor ve bunun içindir ki Türkiye genelinde en fazla göç alan ilçe oldu Çayırova. Yaptığımız semt konakları anında Çayırovalılarca kullanılmaya başlıyor, eğitime sunduğumuz yeni okulların öğrenci  kapasitesi anında doluyor. Yaptığımız hizmetler anında karşılık bulunca biz de yeni yeni hizmet alanları inşa etmek durumunda kalıyoruz. Yeni mahallede inşa ettiğimiz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ile Şekerpınar'daki Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi Kocaeli'nin en büyük iki kültür merkezi oldu. Kent Park projemiz bitti yakında faaliyete geçince Çayırova'nın değerine değer katacak. Çayırova'da 4 yılda ancak 14 yılda yapılabilecek kadar çok hizmet yatırımlarını hayat geçirdik. Yolarımızla, kültür merkezlerimiz ile, kapalı semt pazarlarımız ve semt konaklarımız ile şu an için Çayırova'nın hiç bir eksiği kalmamıştır. " dedi..

GTÜ'NÜN BİR BÖLÜMÜNÜ İSTİYORUZ

Gebze Teknik Üniversitesi'nin kuruluşunda katkılarının ve Vakıf Mütevelli heyetinde olduğunu belirten Şevki Demirci "Kaymakamlıktan boşalan binamız, GTÜ'nün bir bölümüne hizmet verecek kapasitededir. Ben GTÜ'ye teklifimi sundum 'üniversitenin bir bölümü burada eğitime açılabilir' diye. Cevap bekliyorum. Olursa Çayırovamız için güzel olur" dedi..

"CHP SIRF MUHALEFET OLSUN DİYE KONUŞUYOR"

Gazeteci Cengiz Yücak'ın sormuş olduğu "CHP Çayırova ilçe başkanı Selahattin Kaya'nın sizin için 'kent park’da yapılan tamamen kaçak olan ve tapusu bulunmayan dükkanları belediye meclisinden alınan karar ile satmaya çalışıyor. Yurttaşlarımızı uyarıyoruz bu dükkanların bu şekilde satılması mümkün değildir.' şeklinde bir iddiası var. O konuda neler diyeceksiniz" şeklindeki sorusuna cevap veren Başkan Demirci "CHP her zaman olduğu gibi sırf muhalefet olsun diye konuşuyor. Olur mu öyle şey. Belediyenin yaptığı bina ruhsatsız olur mu? Kent Parktaki o dükkanları henüz satışa çıkarmadık ama yakın bir zamanda ruhsatları ile satışa çıkardığımızda görürler ruhsatlı mıymış yoksa kaçakmıymış" dedi..

ÇAYIROVA'DA BİR DÖNEM DAHA

Gazetecilerin önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar belediye başkan adayı olup olmayacağı ve Gebze belediye başkan adaylığı için isminin konuşulduğu şeklindeki sorulara da cevap veren Demirci "Ben Çayırova Belediye başkanıyım ve Çayırovayı seviyorum. Partimiz uygun görürse ve Çayırovalılar da olurları ile desteklerlerse tabi ki yine Çayırova'yı isterim. Benim ne işim olur Gebze'de" dedi..  


YAZARLAR