Düştüler!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkan Karaosmanoğlu ilçelere müjdeyi verdi

Başkan Karaosmanoğlu ilçelere müjdeyi verdi
10.06.2018 / 15:41


Sekapark-Plaj yolu Tramvay Hattı’nda ilk raylar konuldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Akçaray tramvay hattına ilave olarak projelendirdiği Sekapark-Plajyolu hattı çalışmaları hızla devam ediyor. Vatandaşlar tarafından sıkça kullanılan Akçaray, Sekapark-Plajyolu hattının ilk rayları bugün düzenlenen törenle döşenerek, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu tarafından sembolik olarak kaynak yapıldı. Sekapark- Plajyolu hattında ilk raylara sembolik olarak kaynak yapan başkan Karaosmanoğlu; Akçaray tramvay hattını plaj yoluna kadar uzatacak çalışmaları başlattık. Kocaeli’mizin her köşesine raylı sistemi götürmeyi hedefliyoruz. Türkiye artık bu tür projeleri yapabilecek güçtedir” ifadelerini kullandı.YOĞUN KATILIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçaray tramvay hattına ilave olarak projelendirilen Sekapark-Plaj Yolu hattının ilk rayları düzenlenen törenle döşendi. Sekapark Bilim Merkezi önünde gerçekleştirilen törene Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, müteahhit firmanın yetkilileri, çalışanlar ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

“RAYLI SİSTEMİ İLÇELERE GÖTÜRECEĞİZ”

Gerçekleştirilen törenle hattın ilk raylarına sembolik olarak kaynak yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; “Kocaeli’nde ulaşımda yeni bir dönem başlattık. Raylı sistem dönemi. Kocaeli her geçen yıl büyüyor. En yoğun bölgelerimizden olan İzmit ve Gebze hattında çalışmalar yapıyoruz. Şuanda Akçaray tramvay hattımızla büyük ölçüde İzmit’imizi rahatlattık ve halkımızın çok büyük bir ilgisini gördük. Şimdi bu çalışmalarımızı Plajyoluna doğru 4,5 km daha uzatıyoruz. Zamanla Kuruçeşme’ye de geçiş yapacağız. İleride şehir hastanesi bölgesi, Alikahya bölgesine, stadyuma doğru hattımızı uzatacağız. Merkez bölgelerden kenar bölgelere doğru lastik tekerlekli araçlardan raylı sisteme doğru geçiş yapacağız. Daha ilerleyen zamanlarda raylı sistemi ilçelere doğru götürmeyi de planlıyoruz” dedi.

540 GÜNE BİTECEK

İki kısım halinde yapılacak olan Sekapark – Plajyolu hattı projesinde 4 istasyon bulunacak. Çalışmalar kapsamında eski olan menfez ve köprüler yıkılarak yenileri inşa ediliyor. Bin 600 metrelik Seka Devlet Hastanesi – Okullar Bölgesinden oluşan birinci kısım, 300 günde yapılarak, özellikle öğrenim gören öğrencilerin hizmetine sunulacak. Projenin devamındaki 600 metrelik ikinci kısım 240 günde tamamlanacak. Projenin tamamı 540 günde bitirilecek.

 


Etiketler:
YAZARLAR