Düştüler!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kocaeli'de yakalandılar!

Kocaeli'de yakalandılar!
08.06.2018 / 17:03


HABERPİ.COM- Kocaeli Emniyet müdürlüğü dolandırıcıları yakaladı, ve vatandaşları uyardı

İl Emniyet müdürlüğünden yapılan yazılı basın açıklaması şöyle;

İl Emniyet Müdürlüğü’nün; Asayiş Olayları ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar kapsamında;

İlimiz İzmit ve Derince İlçelerinde değişik tarihlerde sabit telefonlardan vatandaşları arayarak yaşlı olduğuna kanaat getirdikleri vatandaşlarımıza kendilerini ‘torunu veya oğlu’ olarak tanıtıp evlerine gönderdikleri şüpheli şahısların müştekilerden elden para alması sonucu meydana gelen 5 ayrı ‘Dolandırıcılık’ olayı ile ilgili Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğince yapılan çalışmalar sonucunda;

Olayı gerçekleştiren şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğince yapılan çalışmalarda; daha önce ilimizde benzer yöntemlerle meydana gelen dolandırıcılık olaylarının analizleri yapılmış, aynı suçtan kayıtları bulunan şüpheli şahısların olayı gerçekleştirebilecekleri değerlendirilmiş, yapılan çalışmalarda şüphelilerin 5 olayda da kullandığı araç tespit edilerek takibe alınmış, aracın 30.05.2018 günü ilimize giriş yaptığının anlaşılması üzerine yapılan operasyon sonucu şüpheliler R.D., M.K. ve E.K. Başiskele İlçesinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların yapılan sorgusunda benzer suçlardan birçok kayıtlarının olduğu, aranan şahıslardan olmadığı anlaşılmıştır.

Gözaltına alınan şüpheli R.D., M.K. ve E.K. 01.06.2018 günü sevk edildiği mahkemece TUTUKLANARAK Cezaevine teslim edilmiştir.

“KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK SUÇ VE SUÇLULARLA MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR.'


Etiketler:
YAZARLAR