İşte Fenerbahçe'nin toplam borcu
MHP eski ilçe başkanı öldürüldü
Yıldız futbolcusu Galatasaray'ı sildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YAMAN VEKİL’DEN GEBZE’YE GÜZEL HABER

YAMAN VEKİL’DEN GEBZE’YE GÜZEL HABER
08.06.2018 / 14:23


HABERPİ/RÖPORTAJ/CENGİZYÜCAK  Bu gece sahur yemeğinde bir araya geldiğimiz Ak Parti Kocaeli Milletvekili ve 6. sıra milletvekili adayı Cemil Yaman ile Gebze bölgesini, Kocaeli'yi ve 24 Haziran seçimlerini konuştuk.. 

Siyasette çıraklık dönemini Dilovası Belediye Başkanlığında tamamlayan Cemil Yaman 1 Kasım 2015 erken genel seçimlerinde milletvekili olarak TBMM'ye ayak basarak kalfalık dönemine başlamış ve yine bir erken seçimde tekrar aday gösterilerek 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti Kocaeli milletvekili adayı olarak listenin 6. sırasında yerini almıştı..

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve iç mekan"Kalfalık dönemi bitti mi tekrar seçilirseniz bu ustalık döneminiz mi olacak" diye soruyoruz Cemil yaman'a ve "partimin ve milletimizin bana verdiği tüm görev dönemleri benim için hizmet dönemidir" cevabını alıyoruz gülümseyerekten..

Ve bu cevaptan da anlıyoruz ki; mütevaziliği hiç bir zaman elden bırakmayan Cemil Yaman'ın siyasetteki bu başarısı tesadüfi değil..

Erken seçim kararı alınması ile birlikte "Ak Parti Kocaeli milletvekili aday listesinde kimler yer alır" sorusunun cevabını ararken Ak Parti kurmay takımından ve kulislerinden Cemil Yaman için "listeye kesin girer. Çünkü hem Meclisteki çalışmalara katılım karnesi yüksek hem de seçim bölgesi Kocaeli ve fahri milletvekili olarak görevlendirildiği Güneydoğu bölgesi illerindeki saha çalışma karnesi yüksek" yorumlarını almıştık. Bundan dolayı Cemil Yaman ile adaylık sürecini konuşmayı bir zaman kaybı olarak gördüğümüz için direk Gebze bölgesine daldık..

"Gebzelilere güzel haberim var" diye söz başladı Cemil Yaman ve "Askeri kışladan boşaldıktan sonra TOKİ'ye devredilen 640 dönümlük alanda TOKİ'nin konut yapımına müsade edilmedi. O alanın tahmini 50 dönümlük kısmına Kaymakamlık, Gebze Belediye Hizmet binası, İmam Hatip Lisesi ve büyük bir cami inşa edildikten sonra kalan kısmında ise yeşil alanın muhafaza edilerek Gebze'ye yakışır bir Millet parkı yapılacak" dedi..

-TOKİ nasıl razı oldu bu işe?

-Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim karaosmanoğlu ve Gebze Belediye Başkanımız Adnan Köşker'in bizzat yakın takibinde olacak olan bu çalışmalar kapsamında TOKİ'ye konut alanı olarak başka bir yer tahsisi yapılacak..

-Peki Gebze içindeki mevcut Hükümet Konağı ve İmam Haip lisesi ne olacak?

-Hükümet Konağı, İmam Hatip lisesi ve hatta Osmangazi ilköğretim alanı ile eski askeri gazinonun olduğu binalar yıkıldıktan sonra bu alanın tamamında büyük bir Gebze Kent meydanı inşa edilecek. Onun için askeri kışlanın alanında bu yıkılacak binalar için yer tahsis ediyoruz..

-Güzel haber..

-Gebzelilere bir güzel haberim daha var. Gebze Fatih Devlet Hastanesinde "Kalp ünitesi" bölümü kuruluyor..

-Darıca, Çayırova ve Dilovası'na güzel haberiniz yok mu?

-Olmaz mı. Var tabi ki. Darıca Farabi Hastanesinin, dönemimizde "Araştırma Hastanesi"ne dönüşmesi, Gebze bölgesindeki sağlık hizmetleri açısından çok güzel bir şey oldu. Ayrıca Darıca'daki 1000 dönümlük askeri alanında Milli Parka dönüştürülmesi kararlaştırıldı. Çayırova'ya 200 yataklı hastane inşaatımız tamamlandığında hem Çayırovalılar rahatlayacak hem de Gebze Fatih ve Darıca Farabi hastanelerinin yükü azalacak..

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, yemek yiyen insanlar, masa, yiyecek ve iç mekan-Dilovası?

-Dilovası'nda orman olmadığı halde hazineye ait orman olarak görülen yerleri orman vasfı olmaktan çıkardık ve onun yerine Kocaeli'nin başka bir bölgesinde 200 dönümlük bir alanı ağaçlandırıp ormana dönüştürdükten sonra Orman Bakanlığına devretmeyi karar altına aldık..

-Gebze bölgesi açısından güzel haberler bunlar. Biraz da siyaset konuşalım mı?

-Tabi ki zaten siyasi gündem sıcak..

-Nasıl değerlendiriyorsunuz siyasi tabloyu?

-2001 yılında yeni kurulan bir parti 2002'de tek başına ezici bir üstünlükle iktidara geliyor ve 16 seneden beri her seçimde oyunu daha da yükselterek hep iktidarda kalıyor. Bunun tek bir izahı var; Ak parti bu millete hizmet ediyor, millet de Ak Partinin bu hizmetlerini takdir ediyor. 24 Haziran'da milletimiz sandığa gittiğinde aynı saik ile oyunu kullanıp yine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti ile istikrara ve büyümeye devam diyecektir. Buna hiç kuşkumuz yok.

-Kocaeli'de ne olur sonuç?

-Kocaeli Ak Parti olarak güçlü bir teşkilatız. Başbakan Yardımcımız sayın Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekillerimiz ve milletvekili adaylarımız,  il ilçe teşkilatlarımız ve ilçe belediye başkanlarımız ile birlik ve bütünlük içindeyiz. 8 Millletvekilini rahat çıkartıyoruz, Gebze bölgesi başta olmak üzere Teşkilatlarımız ve partillerimizin bu yüksek çalışma temposunu son güne kadar taşıdığı takdirde en az 9 ve hatta 10 milletvekili ile TBMM'de Kocaeli'yi temsil edeceğiz inşallah..   


YAZARLAR