Düştüler!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Başkan Karaosmanoğlu; ‘’Çevrecilik lafla değil icraatla olur’’

Başkan Karaosmanoğlu; ‘’Çevrecilik lafla değil icraatla olur’’
06.06.2018 / 13:06


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile ortaklaşa “Dünya Çevre Günü” vesilesiyle anlamı bir etkinlik düzeledi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde “Dünya Çevre Günü” vesilesiyle gerçekleştirilen programa Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammed Saraç, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

HAVAYI KİRLETMEYE KİMSENİN HAKKI YOK

Programda konuşan  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Dünya çevre günümüz kutlu olsun. Temiz hava, temiz toprak, temiz su. Bunlar bizim yaradılış itibariyle de kimyamızdır. Havayı kirletmeye kimsenin hakkı yok. Hiçbir kuruma havayı kirletme yetkisi verilmemeli. Bizler bunun üzerinde titizlikte duruyoruz. 14 adet OSB var, binlerce fabrika var. Üretime devam ama çevreyi kirletmeden. Toprağı tehdit eden atıklardan asla toprağa vermeyeceğiz. Toprak bizim mayamız. Bedenimiz topraktan geldi, toprağa dönecek. Biz toprağız. Çevrecilik lafla olmuyor. Toprakla dost olacağız. Bir gram kirli suyu asla akarsularımıza vermeyeceğiz. Sevgili çocuklar, ben başkan dedeniz olarak gece gündüz çalışıyorum. Ben çevreye aşığım. Temiz çevre konusunda üzerine düşeni yapmayanlara karşı gereğini yapacağız” dedi.


Etiketler:
YAZARLAR