DİKKAT BUGÜN GEBZE DAHİL 4 İLÇEDE ELEKTRİK YOK
İdlib’e Hava Saldırısı! Çok sayıda ölü var
Üç başlı bebek doğdu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FETÖ'nün Gebze bölgesindeki Gaybubet iş yerleri

FETÖ'nün Gebze bölgesindeki Gaybubet iş yerleri
05.06.2018 / 22:41


02.06.2018 / 12:58

HABERPİ/CENGİZYÜCAK  Bu sabah medyaya "FETÖ'nün Gaygubet evlerine baskın" manşetiyle bir haber düştü..Haberin içeriği ise şöyleydi;

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen FETÖ soruşturması kapsamında bu sabah FETÖ'nün "gaybubet evi" olarak adlandırılan hücre evlerine yönelik operasyonda, aralarında mahrem imamların da bulunduğu 30 şüpheli gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.."

Kendi kendime bu haberi yorumlarken iki şey dikkatimi çekti;

1- FETÖ'ye karşı 2013'de başlatılan ve 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrasında da artarak sürdürülen mücadele, bir "Reis Erdoğan mücadelesi" değil tam anlamıyla bir "Devlet mücadelesi" idi..

2- FETÖ'nün Gaybubet evlerinin halen aktif olduğu yerde "FETÖ'nün Gaybubet işyerleri" de illa ki vardır..

Peki bugüne kadar neden bu "FETÖ'nün Gaybubet işyerleri" hiç dillendirilmedi veya gündem olmadı?

Gaybubet evlerinde, militanlarını saklama planı yapan FETÖ gibi bir üst akıl örgütü, Gaybubet işyerlerinde hem paralarını veya mülklerini güvence altında tutmak hem de buradan elde edecekleri gelirlerle, Gaybubet evlerinde FETÖ militanlarını yedirip, içirip doyurmak planlarını yapamayacak kadar akılsız mı?

Ben burada sadece "FETÖ'nün Gaygubet evlerine baskın" manşetinden yola çıkarak olayın perde arkasında başka olabilecek bir şeyi yorumladım. Bu yorumumda ne derecede gerçeklik payı olduğunu ortaya çıkarmak ise Cumhuriyet Savcılarının, MİT ve Emniyet istihbaratının görevi..

Mesela mı?

Mesela Gebze bölgesinde FETÖ'den yakalanıp yargılandıkları için tescillenenleri bir tarafta bırakarak, 17-25 Aralık ve özellikle 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra bir anda yani "altın vuruş" denecek cinsten aşırı dozda mal mülk satın alanların bir teftişten geçirilmesi gerekmez mi "bu değirmenin suyu nereden geldi" diye..

Koca Türkiye Cumhuriyeti Devletinin mali ve istihbari bürokrasisi için çok mu zor 17-25 ve 15 Temmuz süreçlerinin hemen akabinde Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası bölgesinde satın alınan veya bir başkasına devredilen trilyonluk mülklerin kimlerden kimlere geçtiğinin tespiti?

Çok mu zor Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası bölgesinde açılan Sanayi yatırımlarının, Gayri menkul ve Finans Kuruluşlarının, Ağız, Diş, Göz, Tıp Merkezleri ve hastanelerin kimler tarafından nasıl ve ne koşullarda açıldığının tespiti?

Çok mu zor bu kişilerin kendilerinin veya bir yakınlarının daha önce yakalanıp tescillenen veya yurt dışına kaçan FETÖ'cüler ile bir ilişkisi olup olmadığının tespiti?

Hiç de zor değil..

Yeter ki niyetlenilsin..

Neyse benimkisi sadece yorum idi, devamı devletin işi..

Gelelim FETÖ konusunda bir başka konuya..

Görünün o ki; hiç bir FETÖ'cü veya sevicisi umutlanamayacak "Ak Parti gidecek FETÖ ile mücadele bitecek" diye..

Umutlanamayacak çünkü "FETÖ ile mücadele artık bir Devlet Politikası" olmuş..

Yani Ak Parti kalsa da sürer, gitse de sürer..

Ve hatta FETÖ'cüler açısından belki gelen gideni aratır bile..

Yok öyle şey; hem Devletin Genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarını "teörist" diye tutuklayıp, sahte CD ve belgelerle yargılayıp ömür boyu müebbet hapse mahkum edeceksin hem de hesap vermeyeceksin..

Hem Devlet olanaklarını kullanarak Devleti soyup, milleti haraca bağlayacaksın hem de "eski günlerine dönüş hayali" kuracaksın..

Geç...geç..geç.. 


HABERPİ YORUMLAR
YILMAZ KARAGÜLLE: 
"tebrikler"
tebrikler cengiz bey...konuyu çok güzel özetlemişsiniz ellerinize sağlık...
01.06.2018 / 16:33
YAZARLAR