Düştüler!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Albayrak Dilovasından uğurladı

Bakan Albayrak Dilovasından uğurladı
01.06.2018 / 17:41


HABERPİ.COM- Dilovası Beldeport Limanından Akdeniz’e uğurlanan Fatih Sondaj Gemisinin uğurlama töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Uğurlama törenine; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Müsteşar Yardımcısı Alparslan Bayraktar, TPAO Anonim Ortaklığı Genel Müdürü Melih Han Bilgin, TPIC Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, TPAO Genel Müdür Yardımcısı Edip Müyesseroğlu, TPAO Destek Hizmetleri Daire Başkanı Erkan İnci, TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, çok sayıda iş adamı ve sanayici katıldı.

Bakan Albayrak törende yaptığı açıklamada; Sondaj gemimize güçlü mirasımızı yaşatması ve yeni dönemi başlatması için 'Fatih' ismini koyduk.Nasıl Fatih Sultan Mehmet bir çağı kapatıp yeni bir çağı açtıysa inşallah Fatih Sondaj gemimizde bugün vira bismillah diyerek, Türk Petrol ve gaz arama sondajlarında yeni bir çağ açacak. 12 bin metre derinliğe kadar sondaj yapabilme kabiliyeti ile deniz sondajları noktasında yeni rekorlara İnşallah imza atacağız.'dedi 


Etiketler:
YAZARLAR