Kocaeli'ye önemli uyarı geldi
Kocaeli'de kaza. Çok sayıda yaralı
Belgeler yayımlandı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ali Koç'an FETÖ açıklaması

Ali Koç'an FETÖ açıklaması
28.05.2018 / 10:34


Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç CNN TÜRK'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Ali Koç başkan adayı olma sürecinden, hakkındaki FETÖ iddialarına kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Ali Koç, hakkında söylenen FETÖ tartışmalarıyla ilgili olarak, "Benim hakkımda bir suç duyurusu yapılmış. Bir gün kapalı bir zarf içerisinde belge geldi..Gözlerime inanamadım. Deli saçması diye üstünde durmadım. 101 kişi, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlık İletişim Merkezi'ne benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Evrağın özü şu: Benim FETÖ'cü olduğum 3 Temmuz'u benim yönettiğim, savcıların, polislerin benim irademle hareket ettikleri gibi gibi deli saçması şeyler. Sonra ilerleyen süreç içerisinde bazı insanlar bana geldi ve başkanımızın kapalı kapılar ardında küçük gruplara benim bir FETÖ projesi olduğumu anlattığını söylemeye başladılar. O noktada ben bu işi ciddiye almaya başladım. Türkiye'de iki adama para verip gizli tanık dersiniz, sonra çık işin içinden.

Bu ülkede Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ bugün bir teröristin gizli tanıklığıyla cezaevine girdi. Dolayısıyla ben bunu ciddiye almak zorunda kaldım.. Siz beni ve ailemi terör örgütüne üye olmaktan itham ediyorsunuz. Bu iddialar beni cesaretlendirdi. Milyonların benden bir beklentisi var. Ben bundan yola çıkarak ölüm kalım olmadığı sürece yolumda devam edeceğim!' dedi.


Etiketler:
YAZARLAR