Resmen kapandı
Deprem oldu.
Fener'den büyük sürpriz
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Galatasaray 21’inci şampiyonluk ile rekor gelire ulaştı:

Galatasaray 21’inci şampiyonluk ile rekor gelire ulaştı:
20.05.2018 / 20:11


Galatasaray 21’inci şampiyonluk ile rekor gelire ulaştı: 763.000.000 TL

Müthiş finalde ipi göğüsleyen Galatasaray rekor gelire ulaştı. Stat hasılatı, lisanslı ürün satışı, sponsorluk ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından performans primi olarak dağıtılan yayın gelirleriyle Galatasaray önemli bir gelire ulaştı. Buna Şampiyonlar Ligi kazancı da eklenince sarı-kırmızılılar 763 milyon TL kazanmış oldu.

Hüriyett'ten Ceyhun Kuburlu'nun haberine göre Galatasaray 21’inci şampiyonluk ile rekor gelire ulaştı: 763.000.000 TLSON yılların en heyecanlı Süper Ligi’nde ipi Galatasaray göğüsledi. Sarı-kırmızılı takım bu şampiyonlukla rekor gelire de ulaşmış oldu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından performans primi olarak dağıtılan yayın gelirleri, stat hasılatı, lisanslı ürün satışı, sponsorluk ve Şampiyonlar Ligi kazancı ile Galatasaray bu sezon tam 763.5 milyon lirayı kasasına koymuş oldu.

YAYIN GELİRLERİ ÖNEMLİ

Sarı-kırmızılıların bu sezon rekor gelire ulaşmasındaki en önemli neden ise yayın gelirleri oldu. Geçtiğimiz yıl yapılan yayın ihalesinin ardından bu sezon performans primleri yükseldi. Galatasaray sadece lige katılım payı olarak 30 milyon lira, eski şampiyonluklar için 54 milyon lira, 24 galibiyet için 52.8 milyon lira, 3 beraberlik için 3.3 milyon lira kazandı. Galatasaray ligi lider tamamlayarak şampiyonluk primi olarak da ekstra 27 milyon lira para aldı. Böylece sarı-kırmızılı takımın sadece yayın gelirleri toplamı 167.1 milyon lirayı kasasına koymuş oldu.

haberin tamamı için tıklayınız


YAZARLAR