Galatasaray açıkladı
Bakan'dan EYT açıklaması
FETÖ operasyonu; çok sayıda gözaltı var
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP Gebze'den inceleme ve ziyaret atağı

CHP Gebze'den inceleme ve ziyaret atağı
17.05.2018 / 14:55


HABERPİ.COM 24 Haziran erken genel  ve akabindeki 2019'da ki yerel seçimlerinden dolayı hareketlenen CHP Gebze İlçe Teşkilatı, Gebze ve köylerinde hem incelemelerini hem de ziayertelerini sıklaştırmaya başladı..

Kocaeli’nin Gebze İlçesi’ne bağlı Balçık mahallesinde, mezarlık yapılması karşılığında, arazisini hibe ettiği, köy halkı tarafından da onaylanan aileyle görüşen CHP Gebze İlçe Örgütü durumu yakın takibe aldı..

Bölgeye giderek yerinde incelemeler yapan CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, grup toplantımızda belediye meclis üyelerimizle bu arazinin satışına red oyu verdik” dedi.

Arazinin mezarlık yapılana dek bu işin takipçisi olacaklarını belirten Başkan Yılmaz, “ Arazinin köy tüzel kişiliğine, mezarlık yapılmak üzere hibe edildiği ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda gerekli hukuki girişimleri başlatmış bulunuyoruz. Arazinin mezarlık alanı olarak kalmasını istiyoruz. Aksi takdirde hibe eden teyzemizin akrabaları da bu davaya bizimle birlikte müdahil olacaktır” diye konuştu.

Mezarlık arazisi üzerinden bile çıkar sağlamaya çalışan sistemi eleştiren CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz şunları söyledi: “Mezarlık yapılması amacıyla hibe edilen toprağa bile göz diken bu rantçı zihniyetin daima karşısında olacağız ve belediye meclisinde de bu zihniyetle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Ta ki burası köy mezarlığı olana dek...”


YAZARLAR