Soruşturma başlatıldı
Marmara yine sallandı!
Hamza Şayir davet etti
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GEBZE’DE YOK AMA O İLÇENİN TİCARET VE SANAYİ ODASI VAR

GEBZE’DE YOK AMA O İLÇENİN TİCARET VE SANAYİ ODASI VAR
18.04.2018 / 06:50


HABERPİ.COM 11 OSB'ye ve Dünya çapında bilinirliği olan yüzlerce büyük sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan ve de  % 50'si aktif bir şekilde üretime katkıda olan 1 milyona yakın bir nüfusu içinde barındıran Gebze bölgesinde, sadece sanayicilerin üretim ve ticaret sorunlarına yoğunlaşacak bir Ticaret ve Sanayi Odası olmazken, Kırşehir'in 18 bin nüfuslu Mucur ilçesinde "Mucur Ticaret ve Sanayi Odası"nın kurulu bulunması, sanayi ve ticaretin doğasına pek uymazken, bunun sorumlularının Gebze üzerinde söz sahibi olan siyasi ve bürokratik elitler mi yoksa sanayiciler mi olduğu sorusu halen cevap bulabilmiş değil..

Evet yerli ve Milli sanayiyi büyütmenin yolu, sanayi kenti Gebze'nin gerçek anlamda "SANAYİ KENTİ KLASMANI"na yükseltilmesinden geçer, varolan kurumların küçültülmesinden değil..  

Görünen o ki; Mucurlular büyük düşünmüşler ve Gebzedekiler gibi "küçük olsun benim olsun" gafletine düşmemişler..

TOBB'U ZİYARET ETTİLER

Mucur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Çağlayan, beraberindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ziyaret sonrası değerlendirmede bulunan Ferhat Çağlayan, seçim dönemini tamamladıklarını belirterek, “Tekrar göreve devam mesajı verdi arkadaşlar. Biz de en iyi şekilde elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bugün Başkanımızı ziyaret ettik. Başkanımla aşağı yukarı TOBB’a geliş tarihimiz birbirine uyar.2001’de Başkanım geldiğinde yine yönetim kurulu başkanıydım. Kendisini çok seviyorum. Kendisine ilk günde destektik. Hala tam destek devam ediyoruz. Destek vermeye devam edeceğiz, canımız sağ olduğu müddetçe. Başkanı seviyorum. Allah selamet versin diyorum. Çalışkanlığı, dürüstlüğü bizleri memnun ediyor. Kendisine teşekkür ediyorum verdiği hizmetlerden dolayı” ifadelerini kullandı.


YAZARLAR