Usta oyuncu yaşamını yitirdi!
Darıca ve Çayırovalılar Dikkat!
Belediye Başkan adayı gözaltına alındı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye'den flaş incirlik açıklaması

Türkiye'den flaş incirlik açıklaması
15.04.2018 / 14:54


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Suriye'nin vurulmasıyla ilgili, "ABD Genelkurmay Başkanı ile Türkiye Genelkurmay Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Trump’ın talimatlarıyla görüştüler. Türkiye, saldırı öncesi bilgilendirildi. Saldırıda İncirlik Üssü kullanılmadı" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye saldırısıyla ilgili Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Bozdağ'ın açıklaması şöyle:"Suriye konusunda Türkiye’nin tutumu,nettir. Suriye’de Türkiye; —Esed rejimine, —kimyasal veya konvansiyonel silah kullanımına, —iç çatışmalara, —insanların öldürülmesine, —isnsanların yerinden yurdundan edilmesine, —DEAŞ,PKK,KCK,PYD/YPG dahil bütün terör örgütlerine, karşıdır.

Türkiye’ye göre Suriye’de; —Esed rejimi ile DEAŞ,PKK,KCK,PYD ve YPG dahil tüm terör örgütlerine destek, —kimyasal silahla öldürme gibi konvansiyonel silahlarla da öldürme, —can ve mal emniyetinin yokluğu, —zorunlu göç, —ülkeler arası nüfuz,güç ve çıkar yarışı da yanlıştır.

Türkiye,Duma’ya rejimin kimyasal saldırısını her düzeyde şiddetle kanadı ve çok net bir tutum ortaya koydu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,Sayın Trump ve Sayın Putin ile görüşmeler yaptı. Türkiye,bir nevi ABD ile Rusya arasında çözüm için arabuluculuk yaptı.

Suriye’deki hedeflere ABD,İngiltere ve Fransa saldırısından önce ABD Genelkurmay Başkanı ile Türkiye Genelkurmay Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Trump’ın talimatlarıyla görüştüler. Türkiye,saldırı öncesi bilgilendirildi. Saldırıda İncirlik Üssü kullanılmadı.'dedi


Etiketler:
YAZARLAR