Ünlü iş insanı yaşamını yitirdi!
Ekrem İmamoğlu'ndan son dakika açıklaması
DOLAR’ın ateşi düşmüyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Işık'tan çok önemli sansür açıklaması

Işık'tan çok önemli sansür açıklaması
27.03.2018 / 15:27


Başbakan Yardımcısı Işık, Meclisten geçen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayını bekleyen düzenlemeyle, internetteki bireysel paylaşımlara sansür gelmediğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, NTV'de soruları yanıtladı. Denetimin nasıl olacağı ve sansür yorumları hakkında Işık şunları söyledi:

RTÜK’ün görev alanı, radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayıncılıkla sınırlı. Youtube, Facebook, Instagram gibi bireysel yayıncılıklarla ilgili bir durum yok. 'İnternete sansür geliyor' demek doğru değil. Kişilerin kendi yaptığı iletişim RTÜK’ün görev alanı dışında. Kamuoyuna böyle sunuldu ve bu büyük haksızlıık...

RTÜK’ün radyo ve televizyon dışında hiçbir yetkisi yok. Video paylaşımını denetleyecek diye bir şey yok. Bilgisizlikten ya da art niyeten kaynaklanıyor bu yorumlar. Karasal, uydu ve kablodaki radyo ve televizyon yayınları denetleniyorsa, internet ortamında da radyo ve televizyon yayınları yapanlar lisanslanacak. Kanunda açık net hüküm var. Cumhurbaşkanının onayı sürecindeki kanunun 84. madde 4. fıkrasında, 'Bireysel iletişim bu madde kapsamında değerlendirilemez' deniyor..."


Etiketler:
YAZARLAR