Usta oyuncu yaşamını yitirdi!
Darıca ve Çayırovalılar Dikkat!
Belediye Başkan adayı gözaltına alındı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rusya'dan Flaş açıklama; "Türkiye rica etti hızlandırıyoruz.."

Rusya'dan Flaş açıklama;
15.03.2018 / 11:31


Sputnik'in "Rusya: Türkiye rica etti, S-400 teslimatını hızlandırıyoruz" başlıklı haberine göre Lavrov ve Çavuşoğlu görüştü ve S-400'lerin teslimatı hızlandırılacak

s400 haberpi ile ilgili görsel sonucuRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova'da ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, "S-400'leri ne kadar hızlı alırsak o kadar iyi" derken Lavrov da ricaya olumlu yanıt verdiklerini belirtti ve "Teslimatın süresini hızlandıracağız" ifadesini kullandı.

Türk ve Rus Dışişleri bakanları, Moskova'da gerçekleştirilen Türkiye-Rusya 6. Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısı'nın ardından kamera karşısına geçti. Çavuşoğlu'nun açıklamasından satırbaşları şöyle:

(Rex Tillerson'ın görevden alınması) 19 Mart'ta yapacağımız görüşme Tillerson görevden ayrıldığı için ertelenebilir. Yeni dışişleri bakanı (Mike Pompeo) ile de çalışmak isteriz.

S-400'leri ne kadar hızlı alırsak o kadar iyi.

Suriye'nin doğusu olsun batısı olsun biz her yerde Suriye'nin toprak bütünlüğünü destekliyoruz. Zeytin Dalı operasyonunun amacı bu bölgedeki ülkemize tehdit oluşturan teröristleri etkisiz hale getirmektir. Gittiğimiz her yerde siivillere destek veriyoruz. Operasyonun amacı Suriye topraklarını işgal etmek değil.

Lavrov'un açıklamalarından satırbaşları da şöyle:

Türk partnerlerimizin ricasına olumlu karşılık veriyoruz. (S-400 hava savunma sisteminin, Türkiye'ye) teslimatının süresini hızlandıracağız.

Türk mevkidaşım Çavuşoğlu, Ankara ve Washington'ın Suriye konusundaki temasları konusunda beni bilgilendirdi.

ABD, Suriye'de sonsuza kadar olmasa bile uzun süre kalmak için, buradaki yerini sağlamlaştırmak istiyor ve bu ülkenin parçalanmasına yardımcı olmak istiyor.


YAZARLAR