Kocaeli'de yüzlerce kilo eroin yakalandı
Etkisiz hale getirildiler
KOÜ Rektörü Hülagü'den o iddiaya sert tepki
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kocaeli Emniyetinden sıkı denetim

Kocaeli Emniyetinden sıkı denetim
14.03.2018 / 14:00


HABERPİ.COM- Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlükleri koordinesinde Kocaeli genelinde ve ilçelerde sıkı denetimler yapıldı..

Konuyla ilgili Kocaeli Emniyetinden yapılan açıklama şöyle

İYİ EĞLENCELER; Mevcut huzur ve güven ortamının sağlanması, meydana gelebilecek asayişe müessir olayları ile muhtemel terör eylemlerinin önlenebilmesi eğlence mekanlarında ve çevresinde bulunan vatandaşlarımızın rahat ve huzurunun sağlanması amacıyla Asayiş, TEM, Narkotik, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile İzmit İlçemizde umuma açık yerlerde ve eğlence mekanlarında “İyi Eğlenceler” adı altında uygulamalar yapılmıştır. Yapılan Uygulamalarda; (4) işyerinde (147) şahsın kimlik kontrolü yapılmış, (1) adet Browning marka ruhsatsız silah ve (2) yoklama kaçağı yakalanmıştır. (1) işyerine denetimi zorlaştırmak ve canlı müzik izin saatlerine uyulmaması, (1) işyerine (2) yabancı uyruklu şahsın çalışma izni olmadan çalıştırılması, eksiklerinden dolayı idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edilmiştir.

HAYIRLI PAZARLAR; Pazaryerlerinde meydana gelebilecek yankesicilik, kapkaç ve açıktan hırsızlık olaylarının önlenmesi, şüpheli veya şüphelilerin yakalanması amacıyla Asayiş Şube ve İlçe Emniyet Müdürlükleri personelinin katılımı ile Gebze, Darıca, Gölcük, İzmit ve Karamürsel ilçelerimizde bulunan semt pazarlarında ‘‘Hayırlı Pazarlar’’ adı altında uygulamalar yapılmıştır. Yapılan Uygulamalarda; (2) semt pazarında (60) şahıs, (10) araç kontrol edilmiş,

PARKLAR BERKEMAL; Parklarda meydana gelebilecek asayiş olaylarının önlenmesi amacıyla Asayiş Şube Yunus Timleri, Mobil Park, Narkotik Motorize timleri, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerinin, katılımı ile Başiskele ve Kartepe ilçelerimizde bulunan parklarda ‘‘Parklar Berkemal” adı altında uygulamalar yapılmıştır. Yapılan Uygulamalarda; (19) park (101) şahıs sorgulanmış, (1) adet extasy hap ele geçirilmiştir.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güven arasındaki hassas dengeye önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.


Etiketler:
YAZARLAR