Ankara'da eğilim yoklamasının sonucu belli oldu
Meteoroloji uyardı! Sağanak ve ...
Yayından kaldırılıyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SABIR NOKTAM!

SABIR NOKTAM!
14.01.2018 / 08:08


HABERPİ/CENGİZYÜCAK  Beni bilenler bilir çeyrek yüzyılı aşan gazetecilik yaşamımda ne yayın organlarımda, ne yazdığım kitap ve köşe yazılarımda ne de günün vazgeçilmezi sosyal medya sayfalarında kendime fazla yer vermem..

Çünkü bilirim ki; okurlarımı ilgilendiren ben ve benim özellerim değil, yaptığım haberler ile yazdığım köşe yazılarım ile yorumlarımdır..

Lakin bugün bir istisna yaparak köşemi kendime ayıracağım..

Niçin mi?

Sabır noktam zorlandığı için..

Sabrımı zorlayan olaylar karşısında tepki göstermeden önce benim için manevi değeri yüksek olan bir dostumun "sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır" sözlerini epey bir zamandan beri "bakış" edindiğim için rahatlamanın yolunu keşfetmiştim kendimce..

Lakin bu "bakış" da bir yere kadarmış..

"Sana yapılmasını istemediğin bir şeyi, başkasına yapma" demiş büyüklerimiz..

Lakin "sana yapılan haksızlığı da affetme" demiş onlardan sonra diyenler..

Kimseye haksızlık yapmam..

Kimsenin ekmeği ile oynamam..

Kimsenin helal lokmasına göz dikmem..

Lakin ekmeğime göz dikenin gözünü çıkarmasını ve helal lokmamı elimden almaya kalkışanın da elini kırmasını çok çok iyi bilirim..

Beni bugüne kadar bunlarla sınamaya kalkışanlar ile bunları kullanarak kalemime istikamet çizmeye yeltenenler, kalkışmalarına da pişman oldular yeltenmelerine de..

Unutulmamalıdır ki; bir kişiye yapılacak en büyük kötülük, onun ekmeğiyle oynamaktır ve de Allah her zaman adaletini göstererek, kulun helal lokmalarını haramzadelerin boğazına kılçık yapmıştır hep..

İki yüzlü şeytanlar..


Etiketler:
YAZARLAR