MHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı çekildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan; Kırmızı çizgimiz
Ak Parti rekor kırdı!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İşte Başkanların karnesi -2

İşte Başkanların karnesi -2
13.01.2018 / 03:47


ADELET BORA/ haberpi.com- Günümüzde sosyal medyanın imkanlarından, teknoloji araçlarından faydalanmaksızın başarılı olmak, hele ki yerel yönetimlerde vatandaşlarla , seçmenlerle ve hedef kitle etkili iletişim kurmak neredeyse imkânsız. Bununla birlikte sosyal medya, kentlerin ve belediye başkanların markalaşmasında da çok önemli ve vazgeçilmez en etkili araçlardan biri . Çünkü, Teknolojiyi en iyi kullanan başkan, vatandaşa ve basına en kısa zamanda ulaşma şansını yakalıyor..Sosyal medya sadece bölgedeki değil tüm ülke ve dünya’nın herhangi bir yerindeki vatandaşla da rahatlıkla bağ kurulan bir mecra..

Bu anlamda Kocaeli ilçe belediye başkanlarının sosyal medya karnelerinin birincisini Gebze bölgesiyle başlayıp  ikinci bölümüyle diğer başkanların sosyal medyadaki bilgi ve durumlarını sizinle paylaşmaya devam ediyoruz..

İşte İzmit, Gölcük, Körfez ve Kartepe belediye başkanların sosyal medya kullanım karneleri

NEVZAT DOĞAN

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan sosyal medyayı oldukça iyi kullanıyor. Facebook’ta 100 bin takipçi ile rekor kırarken, twitter’da 16 bin 700 kişi tarafından takip ediliyor. Profil resimlerini oldukça iyi seçen Başkan Doğan, 6 yıllık twitter geçmişinde 14 bin 200 tweet atarak çalışmalarını ve hizmetlerini etkin bir şekilde paylaşmaya devam ediyor. Başkan Doğan’ın twitterdaki takipçileri az olsa da bu mecrayı en iyi şekilde değerlendiren isimlerin başında geliyor ve sosyal medyadaki karnesi bu anlamda oldukça başarılı

MEHMET ELLİBEŞ

Gölcük Belediye başkanı Mehmet Ellibeş, twitter’da adeta yok. Eğer fake bir hesap değilse en son paylaşımı 2016’da kalmış.. 837 takipçisi olan Başkan Ellibeş 4 yılda 92 paylaşım yapmış..

Facebook sayfası ise 8 bin 809 kişi tarafından takip ediliyor..

Başkan Ellibeş’in basın danışmanı ve basın elemanları bu arada ne yapıyor doğrusu insan merak ediyor.. Gölcük gibi bir kentin belediye başkanının çalışmaları ve Gölcük hakkındaki gelişmeleri sosyal medyada paylaşmak bu kadar zor mu dedirten bir karne..

Başkan Ellibeş ne yapıp edip bir an önce sosyal medya konusundaki bu sorununu çözmeli. Birde fotoğrafçıda çektirdiği vesikalık profil fotoğrafını bir an önce değiştirip, daha güncel bir fotoğraf koymalı..

İSMAİL BARAN

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, twitter ve facebook hesabını en iyi değerlendiren ve kullanan başkanlardan biri. Twitter sayfasına tıklandığında uçuşan balonlarla karşılaşmak oldukça güzel ve hoş bir sürpriz.. Twitterda 20 bin 400 takipçi olan Başkan Baran 4 yılda 3 bin 626 paylaşım yaparak takipçilerini habersiz bırakmamaya özen göstererek iyi bir sosyal medya performansı sergiliyor. Facebook hesabında da 19 bin 419 takipçisi olan Başkan Baran’ın profil fotoğrafını bir an önce değiştirmesini öneriyorum.

HÜSEYİN ÜZÜLMEZ

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez sosyal medyada Kartepeli vatandaşlarla yakın ilgi gösteren en doğal ve içten paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Bu durum başkanı sosyal medyanın en sempatik başkanlarından biri yapmaya yetiyor. Kocaeli'de Kayak merkezine sahip tek ilçe olmanın avantajlarından en büyüğü olarak ulusal arenada tanınıyor olması.. Bu avantajı başkan Üzülmez sosyal medyada fazla kullanamamış gibi görünüyor çünkü  Twitterda 2 bin 197 takipçisi var.. Ama buna karşılık büyük bir rekoru da sosyal medyada elinde bulundurmayı başaran Başkan Üzülmez beğeni rekorunu elinden bulundurmayı ve diğer başkanları geride bırakmayı başarmış.. 

Başkan Üzülmez’in 6 bin 243 paylaşımı tam 35 bin 800 beğeni alarak rekor kırmış.. Bu da çok önemli bir başarı.. Facebook’ta 14 bin 727 kişi tarafından takip edilen Başkan Üzülmez’in de profil fotoğrafını güncellemesi takipçilerini memnun edecektir. Ve tabi başlık fotoğraflarında kolaj kullanmak yerine Kartepe’nin doğa harikası görsellere yer vermesi çok daha iyi olacaktır

 


Etiketler:
YAZARLAR