İşte Cumhurbaşkanına hakaret suçlusu sayısı
MHP 152 belediye başkan adayını daha açıkladı
Binali Yıldırım'dan sürpriz davet
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KOCAELİ’DE TEPKİ ÇIĞ GİBİ

KOCAELİ’DE TEPKİ ÇIĞ GİBİ
11.01.2018 / 17:04


Çayırova ilçesinde faaliyet gösteren Güzel Tepe Aile Sağlığı Merkezinde görevli Aile Hekiminin Muştalı ile darp edilmesi nedeniyle Kocaeli Aile Hekimleri Derneği, Kocaeli Tabip Odası Başkanı, Türk Sağlık Sen Kocaeli, Kocaeli Aile Sağlığı Elemanları Derneği, Birlik Dayanışma Sendikası ile birlikte sağlıktaki şiddete karşı ortak basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklamasında ilk konuşan Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Funda Atmaca, İkici Konuşmacı Kocaeli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Aynur Karadenizli, Üçüncü konuşmacı Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Kocaeli Aile Sağlığı Elemanları Derneği “KASED” Başkan Yardımcısı Hacer Gündüz, Dördüncü konuşmacı olarak Birlik Dayanışma Sendikası temsilcisi Dr. Sibel Gören konuştu. Basın açıklamasına Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum kuruluşları ve bölgede yaşayan halk şiddetle ilgili yapılan basın açıklamasına yoğun bir şekilde katılarak destek verdi.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Aile Hekiminin Muşta ile darp edilmesi ile ilgili tertiplenen toplantıda yapmış olduğu konuşmada "İnsanlıktan nasibini almamış, kalbi taşlaşmış, kendisine şifa dağıtan sağlık çalışanına şiddet uygulayacak kadar canavarlaşmış şahıslar; Bu cesareti nerden almaktadırlar. Bunlara sağlıkta terör estirme cesaretini kim vermektedir. Bu sorular bir an önce ilgililer tarafından cevaplanmalıdır. Hükümet Sağlıkta terör estirenler hakkında gerekli caydırıcı kanunları ivedilikle çalışma hayatına uyarladığı takdirde sağlıktaki şiddet “Terör” sonlanacaktır." dedi..


YAZARLAR