Millî Savunma Bakanlığından açıklama
Fox Tv'de deprem!
Kocaeli'nin pehlivanları gidiyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SP GEBZE KARAOSMANOĞLU YERİNE KÖŞKER'E SORDU

SP GEBZE KARAOSMANOĞLU YERİNE KÖŞKER'E SORDU
02.01.2018 / 09:23


HABERPİ.COM  Gebze, Kocaeli ve Türkiye gündeminde "Gebze Hünkar çayırı alanının Erzincanlılar Vakfına devri" iddiası ile yer alan konuyu CHP ve SP başta olmak üzere muhalefet partileri yerel iktidara "gol"e çevirme gayretine girerken, SP Gebze ilçe teşkilatı söz konusu yeri İzmit Sekapark'ın yapım aşamasında o alan içindeki yerlerine karşı Devlet Malzeme Ofisi ile trampa eden ve o alanın imar planlarında söz sahibi olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yerine Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e sormuş olmaları dikkatlerden kaçmadı..

İŞTE SP'NİN O BASIN AÇIKLAMASI

Kıymetli Gebzeliler 

Bugün burada ceddimiz Fatih Sultan Mehmet’in otağının türlü oyunlarla birilerine peşkeş çekilmesini protesto etmek ve yetkilileri yapmış oldukları bu yanlıştan dolayı ikaz etmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Üzerinde bulunduğumuz bu alan sadece bir toprak parçası değil, kendilerini Fatih’in torunu olarak kabul edenler için tarihi ve manevi kıymete haiz bir alandır. Ve başta Gebzeliler olmak üzere tüm halkımıza aittir. 

Böyle bir alanın halktan alınıp başka ellere peşkeş çekilmesine herkesten önce karşı çıkması gereken kişi Gebze Belediye Başkanı olmalıdır. 

Ancak ne gariptir ki, Gebze Belediye başkanı değil bu alanın peşkeş çekilmesine karşı çıkmak, yaptığı açıklamalarla peşkeşi meşrulaştırır bir tutum takınmaktadır.

Bizler Sayın Köşker’den Gebze’ye ve Gebzelilere yapılan bu haksızlığa karşı çıkmasını zaten beklemiyorduk. Belediye başkanının tek derdi yapılan haksızlıklara ses çıkarmayarak partisi içindeki konumunu devam ettirmektir. 

Değerli Gebzeliler,

Şimdi huzurlarınızda bu arazinin satışı ile ilgili yetkililere bazı sorularımız olacak:

1- Tamamı 198 dönüm olan ve yeşil alan statüsünde bulunan bu arazinin 134 dönümü ne zaman kimlerin imzası ile yeşil alan olmaktan çıkartılıp, sanayi alanı statüsüne sokuldu? Yine kimler tarafından devlet malzeme ofisine ne zaman ne karşılığında devredildi.

2- Devlet Malzeme Ofisinden hangi şartlarda Milli Emlak Genel Müdürlüğüne geçti?

3- Bu alanın yanında bulunan 100 dönümlük arazi Karadeniz Holdinge ne zaman hangi şartlarda satıldı?

4- Daha önce bu arazinin Erzincanlılar vakfına 29 yıllığına devri gündeme geldi mi, bu vakıf bu araziyi 29 yıllığına devralmaktan neden vazgeçti?

5- 29 yıllığına arazinin devri gündeme gelip Erzincanlılar vakfı vazgeçtikten sonra hangi çalışmalarından hangi faaliyetlerinden dolayı kamuya yararlı vakıf statüsüne sokuldu?

6- Şimdi bu vakfa burası neden 30 yıllığına devredilmektedir, 29 yıl ile 30 yıl arasında ne fark vardır?

Bu soruları kamuoyun dikkatine sunuyor ve cevaplarını yetkililerden bekliyoruz.

Şunu belirtelim ki biz Saadet Partililer olarak, tarihi ehemmiyete haiz bu alanın hangi bedelle olursa olsun devrine karşıyız.

Ancak, bu devri yapanlar, ortaya koymuş oldukları rakamlarla bu devir işlemini tamamen bir peşkeşe dönüştürmüşlerdir. 

Bizler Gebze’mize yeni eğitim kurumları kazandırılmasına karşı değiliz. Gebze’mize hizmete dönük yatırım yapacak herkese teşekkür eder ve her türlü desteği sağlarız.

Gebze’mizde de eğitim alanı olarak kullanılacak çok miktarda arazi bulunmaktadır. Bu arazilere arzu edilen eğitim kurumları elbette yapılabilir.


HABERPİ YORUMLAR
selım: 
"uzum yeme baga capa vur"
eee bende saadet partısını soruyorum. hunkar cayırı anadolu hastanesıne peskes cekilirken kıs uykusundamıydınız.
02.01.2018 / 09:21
YAZARLAR