CHP'de istifa depremi
Geldi
Başvuracak iller belli oldu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Su Kaşiflerine Başkan Demirci’den Ödül

Su Kaşiflerine Başkan Demirci’den Ödül
20.12.2017 / 20:44


Su Kaşifleri Programının Uluslararası finalinde birinci olan, “Su Tasarrufu” ve “Suya Erişim” konularında farkındalık oluşturan minik su kaşifleri ödüllerini Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’den aldılar.

Geçtiğimiz aylarda BM. Unesco Londra’daki merkezinde düzenlenen ve 11 ülke finalistinin arasından birinci olarak hem Çayırova’yı hem de Türkiye’yi temsil eden kaşifler düzenlenen programla ödüllendirildiler. Ahmet Yesevi İlkokulu öğrencilerinden oluşan minik kaşiflerin ödül töreninde su konusuna değinen Demirci, genç yaşlarda böyle anlamlı başarılar elde eden ve Dünya birincisi olan kaşifleri teker teker tebrik etti.

“Tasarruf Etmeliyiz”

Kaşiflerin, su tasarrufu ve suya erişim noktalarındaki başarılı çalışmalarını hazırlamış oldukları sunumlarda dikkatle incelediğini dile getiren Demirci, böyle ilgili ve bilinçli gençlerin yetişmesinin gurur verici olduğunu söyledi. Yerel yönetimler olarak tasarrufu çok önemsediklerini belirten Demirci, başta su olmak üzere tüm enerji kaynaklarının düzenli ve tasarruflu bir şekilde kullanılması yönünde de dikkat ettiklerini dile getirdi.

Su Kaşifleri Bisikletle Ödüllendirildi

Plaket ve hediye takdimi ile devam eden programda su kaşiflerine bisiklette hediye eden Demirci, minik kaşiflere projelerinde destek olmayı da sürdüreceklerini söyledi. 


Etiketler:
YAZARLAR