Asgari ücretle ilgili önemli gelişme
CHP harekete geçmiş!
Başsavcılık'tan 'Cemal Kaşıkçı' açıklaması.
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇAYIROVA’DA KİM KİME OYUN OYNADI? ZAFER KILIÇ’I NASIL YEDİLER?

ÇAYIROVA’DA KİM KİME OYUN OYNADI? ZAFER KILIÇ’I NASIL YEDİLER?
15.09.2017 / 17:17


HABERPİ/CENGİZYÜCAK Ak Parti Çayırova ilçe başkan adaylığı için dün Ankara’ya mülakata çağrılan Ali Osman Gür, Mehmet Özdemir ve Selim Ekinci arasında Ali Osman Gür'de karar kılındı..

Genel Merkezde yapılan değerlendirme sonucunda AK Parti Çayırova’da Genel Merkeze giden üç isim arasında Ali Osman Gür aday olarak gösterildi..

ÇAYIROVA’DA KİM KİME OYUN OYNADI? ZAFER KILIÇ’I NASIL YEDİLER? 

Genel Başkan Erdoğan "teşkilatlarda metal yorgunluğu olanlar gider" dediğinde bu sözlerin uzun süreden beri ilçe başkanlığı yapanları kapsayacağı bekleniyordu. Lakin Kocaeli'de tersi oldu ve uzun dönemdir görev yapan Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Karamürsel ilçe başkanı Recep Demirel gibi isimler bir dönem için tekrar aday ilan edilirken Gebze ilçe başkanı Hasan Soba ve Çayırova ilçe başkanı Zafer Kılıç gibi genç isimler ise ilk dönemlerinin bitiminde "aday değilim" dedirtilerek kenara alındılar..

Hasan Soba'yı ayrıca yazacağım için Zafer Kılıç'tan başlıyorum kafalarda takılı olan soruları sormaya;

1-Zafer Kılıç'a "Başbakan Binali Yıldırım bize 'Çayırova'da bizim Selim Ekinci'yi değerlendirin' dedi. Onun için biz Çayırova'ya Selim Ekinci'yi düşünüyoruz. Seni başka bir siyasi alanda değerlendireceğiz" diyen Kocaeli Kurmayı kim?

2-Zafer Kılıç bu gerekçe ile aday gösterilmediyse neden Başbakan Yıldırım'ın tavsiyesine uyularak Binali beyin hemşerisi Selim Ekinci değil de Başbakan yardımcısı Fikri Işık'ın Gümüşhane'den hemşerisi Ali Osman Gür aday gösterildi?

3-Ak Parti Genel merkezinde Çayırova'da Ali Osman Gür'ün aday olarak açıklanmasından hemen sonra Gebze ilçe başkan adayı belirleme mülakatının anında ertelenmesi bir tesadüf müdür yoksa yeni bir parti içi hesaplaşmanın başlangıcı mı?

 


YAZARLAR