Putin ve Netanyahu görüştü
İşte Kocaeli İyi Partinin yeni il başkanı
Kocaeli dikkat! Bu yollar kapanacak
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK PARTİ GEBZE KULİSLERİ FENA KARIŞTI

AK PARTİ GEBZE KULİSLERİ FENA KARIŞTI
13.09.2017 / 23:16


HABERPİ/SİYASETKULİSİ 24 Eylül 2017 tarihinde gerçekleşecek olan Ak Parti Gebze ilçe kongresinde tek listenin tek başkan adayının kim olacağı siyaset kulislerinin en çok tartışılan ve merak edlen konusu olurken, Ak Parti Genel Merkezinden Gebze ilçe başkan adaylığı için Av. Ufuk Ekinci, Köksal Tatoğlu ve Mustafa Yıldıztekin'in çağrıldığı haberi kulislere bomba gibi düştü.

İlçe Başkan adaylığı için resmi başvurusu olmayan ve hatta parti içi temayül yoklamasına dahi girmeyen Gebze Belediye Meclis üyesi olan Av. Ufuk Ekinci'nin Ankara'ya çağrılması sürpriz olarak değerlendirilirken, Ufuk Ekinci'nin ilçe başkan adayı gösterilmesi halinde Gebze Belediye Meclis üyeliğinden istifa edeceği konuşuluyor..

AK PARTİ GEBZE KULİSLERİ FENA KARIŞTI

Ak Parti Kocaeli İl Başkan yardımcısı Hüseyin Kurt'un ilçe başkan adayı olmamasına rağmen parti içinde yapılan "kimi ilçe başkanı görmek istersiniz" temayülünde birinci ve Gebze ilçe başkan yardımcısı Recep Kaya'nın üçüncü çıkmalarına rağmen Ankara'ya çağrılmamalarının yanısıra hiç temayüle girmeyen Av. Ufuk Ekinci'nin çağrılması kulisleri fena karıştırırken bu durumun Ak Parti Kocaeli kurmayları arasındaki parti içi rekabetten kaynaklandığı konuşuluyor..

Mevcut ilçe başkanı Hasan Soba'ın tekrar ilçe başkan adayı gösterilmesi için Genel Merkez Teşkilat başkanlığı tarafından Kocaeli İl Teşkilatından tekrar görüş istendiği ve Başbakan yardımcısı Fikri Işık'a yakınlığı ile bilinen İl Başkanı Şemsettin Ceyhan'ın "Hasan Soba" ismine tekrar olumsuz görüş beyan ettiği dile getirilirken, Av Ufuk Ekinci isminin de yine bu kişiler tarafından Ankara'ya mülakat için çağrılanlar listesine dahil edildiği konuşuluyor..

Öte yandan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in, Av. Ufuk Ekinci ismine pek sıcak bakmadığı bilinirken yarın Ankara Genel Merkezde yapılacak olan "Gebze ilçe başkan adayı belirleme toplantısı"nın çok zorlu geçeceği ve kararın yarın çıkmayabileceği veya sürpriz bir kararın da çıkabileceği yüksek sesle dillendiriliyor..

İlçe başkanlığına aday adayı olan Recep Kaya ve kendisini destekleyen ekibin de suskunluğu tercih etmeleri dikkatlerden kaçmıyor..

Milletvekilleri İlyas Şeker ve Cemil Yaman'ın, Mustafa Yıldıztekin ismine sıcak baktıkları bilinirken, kulislerin merak ettiği bir diğer önemli konu ise Başkan İbrahim karaosmanoğlu ile Ak Parti Kocaeli milletvekilleri Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır ve Mehmet Akif Yılmaz'ın bu gelişmeler karşısında topa girip girmeyecekleri oldu.. 

 


YAZARLAR