Putin ve Netanyahu görüştü
İşte Kocaeli İyi Partinin yeni il başkanı
Kocaeli dikkat! Bu yollar kapanacak
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Artık Fikri ışık ile Karaosmanoğlu beraber yürümüyor

Artık Fikri ışık ile Karaosmanoğlu beraber yürümüyor
09.09.2017 / 15:22


HABERPİ/SİYASET Ak Parti Kocaeli'nin kuruluşunda ilk imzaları olan ve il başkanlığı görevlerini peşpeşe yapan iki isimden İbrahim Karaosmanoğlu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Fikri Işık'ta önce Ak Parti Milletvekilliği sonra da Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı derken bugün için de Başbakan yardımcısı olarak siyasetlerine devam ediyorlar..

Kuruluşundan bugüne kadar Başkan Karaosmanoğlu ile Bakan Fikri Işık'ın Ak Parti Kocaeli siyasetine birlikte yön verdikleri ve bugüne kadar yapılan tüm il ve ilçe kongreleri ile belediye başkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde adayları birlikte belirledikleri bilinen bir gerçeklik..

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Mahmut Civelek'in milletvekilli adayı gösterilmemesinin de, Mehmet Ali Okur'un milletvekilliğinin sona erdirilmesinin de bu iki kurmay ismin ortak kararı olduğu iddia edildi hep..

Lakin her ne olduysa oldu ve bugün için gündemde olan ilçe kongrelerinde gösterilecek olan ilçe başkan adaylarının isimleri konusunda Başkan Karaosmanoğlu ile Bakan Fikri Işık'ın görüş ayrılığına düştükleri seslendirilmeye başlandı..

Bu görüş ayrılığının Ak Parti Kocaeli il kongresinde de yaşanacağı ve hatta 2019 yerel ve genel seçimlerine sirayet edebileceği konuşuluyor..


YAZARLAR