Putin ve Netanyahu görüştü
İşte Kocaeli İyi Partinin yeni il başkanı
Kocaeli dikkat! Bu yollar kapanacak
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ak Parti Gebze çok fena karışır

Ak Parti Gebze çok fena karışır
15.08.2017 / 00:16


Ak Parti Kocaeli Kurmayları! Gebze'ye Dikkat

12.08.2017 / 17:12

HABERPİ/CENGİYÜCAK  Ak Parti Kocaeli kurmayları, Gebze ilçe kongresi ve başkan adayları ile ilgili bu yazımı sizin dikkate alıp almayacağınızdan emin değilim ama bu yazının içeriğinin ana notlarının Reis Erdoğan'a kadar ulaşacağını biliyorum..

Hele hele Ak Parti için en önemli kentlerden birisi olan Gebze ile ilgili bu notun böyle kritik kongre süreçlerinde gözden kaçması olası değil..

Neyse gelelim niçin Ak Parti Gebze ilçe kongre sürecine dikkat çektiğime..

Gebze'ye dikkat!

Çünkü Gebze, nüfus-demografik yapısıyla Türkiye'nin küçük bir ölçeğidir ve Gebze'de ki siyasi kayıp Türkiye geneline yansır..

Gebze'ye dikkat!

Çünkü il başkanından sonra gözlerin çevriliği olduğu ikinci teşkilat başkanıdır Ak Parti Gebze ilçe başkanı..

Gebze'ye dikkat!

Çünkü Gebze ilçe Teşkilatı aynı zamanda Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçe teşkilatlarınının abisi konumundadır..

Gebze'ye dikkat!

Çünkü Gebze'nin hem maddi hem de siyasi rantı büyüktür ve burada yapılacak bir hata veya yanlış bir adımın faturası, bırakın Kocaeli'yi bir tarafa Ankara Genel Merkezi bile sarsar..

İşte bunlardan dolayıdır ki;

Ak Parti Gebze'ye ilçe başkanı olacak kişi hem Gebzeliler hem de Ak Parti açısından önemlidir..

Önemlidir çünkü iktidar partisinin Gebze ilçe başkanının hem yerel yönetime hem bürokrasiye hem de sanayi ve iş dünyasına direk etkisi kaçınılmazdır..

Ve Ak Parti Genel Merkezi ile Kocaeli kurmayları Gebze ilçe teşkilatını "EN EMİN EMİN KİŞİ"ye emanet etmek zo-run-da-dır..

Zo-run-da-dır..

Hem de mevcut il başkanının, mevcut Gebze belediye başkanının ve mevcut milletvekillerinin 2019 siyasi hesaplarına aldırmaksızın zo-run-da-dır..

Peki nesine dikkat edilmeli Gebze'ye ilçe başkanı olacak kişinin?

-Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Ak Parti, FETÖ gibi bir terör örgütü ile mücadele ederken, Gebze gibi önemli maddi ve siyasi getirileri olan kentin başına FETÖ ile uzaktan yakından ilgisi bulunmayan bir kişi getirilmelidir. Bu konuda o kadar çok hassas davranılmalıdır ki, sadece adayın kendisine değil abilerine, kardeşlerine, yeğenlerine, dayılarına, amcalarına ve hatta dünürlerine bile bakılmalıdır..

-Gebze gibi maddi rantın büyük olduğu bir ilçeye, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı olacak kişinin, Gebze Belediyesi ile direk-endirek ticari alışverişi ya da beklentisi olmamalıdır. Belediye ile böylesi bir ilçe başkanın ya da ortağı olduğu herhangi bir şirketin arasında geçmişe yönelik ya da geleceğe dair böyle akçeli faturalı işler ortaya çıkarsa bu "Ak Partinin Kalesi Gebze"nin duvarlarında delik açar..

-Ak Parti Gebze'ye ilçe başkanı olacak kişi kucaklayıcı olmalıdır. Hele hele Rizeli ilçe başkanı Hasan Soba'nın karşısına Rizeli Köksal Tatoğlu aday çıktı diye "ne bu ya Gebze Rizelilere mahkum mu" deme fırsatçılığına girişmemelidir...

Ne olmuş Rizelinin karşısına Rizeli çıkmışsa?

Gebze ne ki? Ülkeyi 25 yıldır Rize'den çıkan siyasetçiler yönetiyor. Rizeli Mesut Yılmaz'dan sonra Rizeli Recep Tayyip Erdoğan'a oy vererek önce Başbakan sonra Cumhurbaşkanı seçen de bu millet değil mi?

Onun için bırakın artık çağı geçmiş bu şehir şövenizmini bir tarafa.

Evet Ak Parti Kocaeli'nin siyaset kurmayları tüm bunlardan dolayıdır ki; Gebze ilçe başkanının belirlenmesindeki kıstasınız, sizin kişisel 2019 siyasi hesaplarınıza endeksli olmamaldır..

Gebzeliler, kenti kucaklayacak, Gebze Belediyesi ile ticari iş yapmayacak olan ve de FETÖ ile geçmişi bulunmayan bir ilçe başkanı istiyor..

Aksini bu google, bilgi ve iletişim çağında ne Gebzelilere yutturabilirsiniz ne de Ankara'ya..

Bu yazıyı niye yazdım?

40 yıldan beri soluklandığım bu kent açısından bu konu önemli olduğu için yazdım..


Etiketler:
YAZARLAR