Metin Uca, trafik kazası geçirdi!
Skandal o firmaya uzandı
Yeşilçam'dan bir yıldız daha kaydı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GTO KULİSLERİ FOKUR FOKUR KAYNIYOR

GTO KULİSLERİ FOKUR FOKUR KAYNIYOR
25.03.2017 / 05:51


HABERPİ/KENTKULİSİ Dev sanayi kenti Gebze'de, Gebze Ticaret Odası yönetiminde sanayici ağırlığının olmaması Başkan Nail Çiler'in en büyük açmazlarından ve GTO üyelerinin de eleştirilerinden birisi olurken, geçtiğimiz hafta GTO Başkanı Nail Çiler'in pazarcı esnafları ile Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in kahvaltılı buluşmasında Başkan Köşker ile tartışması bardağı taşıran son damla olmuş..

Haberpi.com'a ulaşan çok sayıda GTO üyesi okurumuz "Bizim Ticaret Odasından beklentimiz kent sanayicisi ve büyük iş adamları ile GTO üyeleri arasında ticari bağlar oluşmasına yardımcı olması iken Sayın Başkanımız Nail Çiler yönetim kurulunda maalesef sanayicilere yer verememek başta olmak üzere bu bağları oluşturamadı. Şimdi de kalkmış güya pazarcı esnafının sorunları için Gebze Belediye Başkanı ile tartışmaya giriyor. Oysa hepimiz biliyoruz ki; Tatlıkuyu'da ki o yirmi bilemedin yirmibeş pazarcı esnafının sorunu yeni kurulan Tatlıkuyu kapalı semt pazarında kimin pazar tezgahını nereye kuracağı yani sıra sorunudur. O sorunu da Pazarcılar Derneği ile Gebze Belediyesi kendi aralarındaki görüşmede zaten hallederler. Bizim başkanın orada 'ben pazarcıların da başkanıyım' diye bağırması meydan okuması gerekmezdi. Çünkü Pazarcıların hem derneği var hem de Ziya Erat isminde bir başkanları. Başkan Çiler on binlerce GTO üyesinin ticaretini nasıl geliştirebileceklerine odaklansa daha iyi olur" dediler.

NAİL ÇİLER HÜKÜMETİN YAPTIKLARINI SAHİPLENİYOR

Öte yandan okurlarımızın bir diğer eleştirisi ise Nail Çiler'in, Ak Parti hükümetince yapılan işler ve hizmetlerden kendisine pay çıkarmaya çalışmasına oldu. Gebze'ye Üniversite kurulması kararının bir Hükümet tasarrufu olmasına karşın Nail Çiler'in sık sık ve kamuoyuna da yansıyacak şekilde "Gebze'ye Üniversiteyi ilk biz seslendirdik, her yerde konuştuk oldu" dediği ve bu durumun da GTO bünyesindeki Ak Partili üyeler ve bölgedeki iktidar siyasetçileri arasında "bu işler seslendirmekle olmaz, planlama ile olur. Gebze Üniversitesi zaten bizim Gebze'ye yapılacak hizmetler planlamımızda vardı. Sen şimdi niye bizim icraatımızdan kendine prim çıkarmaya çalışıyorsun" şeklinde rahatsızlık oluşturduğu dile getirilirken, en son olarak Ak Parti Hükümetinin vergisini düzenli ödeyen vergi mükelleflerine % 5 indirim yapılması şeklinde çıkarmış olduğu karar sonrası GTO başkanı Nail Çiler'in basına "bunu TOBB'daki konuşmamızda Oda olarak biz dile getirerek Maliye Bakanlığına sesimizi duyurduk" şeklinde servis ettirmesi de yine "Maşallah her şeyi de bizim Başkan Çiler yaptırmış" şeklinde tepkilere neden oldu.. 

Evet GTO Kulisleri Nail Çiler ismi etrafında fokur fokur kaynamaya devam ederken özellikle Ak Partili GTO üyelerinin 8 ay sonra yapılması beklenen GTO kongresi için daha bugünden arayış içinde oldukları konuşuluyor.. 


YAZARLAR