Usta oyuncu yaşamını yitirdi!
Darıca ve Çayırovalılar Dikkat!
Belediye Başkan adayı gözaltına alındı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Karabacak haberpi.com’a konuştu

Karabacak haberpi.com’a konuştu
28.02.2017 / 11:15


HABERPİ/CENGİZYÜCAK Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile geleneksel hale getirdiğimiz "siyasi sohbet"imizin bu ay ki konusu doğal olarak Cumhurbaşkanlığı sistemini öngören referandum ve sonrasındaki olası siyasi gelişmeler oldu..

Başkan Karabacak ile Darıca Teras kafede gerçekleştirdiğimiz iki saati aşkın siyasi sohbetimizde Başkan'ı konuya vakıf ve bir o derecede de inanmış buldum..

Ak Partinin 15 yıla varan iktidarında bir taraftan hizmet etmek için uğraştığını diğer taraftan Türkiye'nin ve Ak Partinin önünü kesmeye çalışan iç ve dış şer odaklarına karşı mücadele verdiğinin altını çizen Başkan Karabacak "Ak Parti Türkiye'yi kalkındırmak için mücadele ederken, dış güçler ve içerdeki destekçileri de 'hayır kalkınamazsınız' dercesine habire yolumuza engeller koymaya çalışıyorlar. Ak Parti onlara rağmen Türkiye ile birlikte hedef büyüterek ilerlemeye devam etti." diyor..

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve masa

REFERANDUMDA "EVET"İN EN ÖNEMLİ GEREKÇESİ

"Referandum ile ne değişecek" diye sorduğumuzda aldığımız cevap ise "referandumda evet ile hayata geçirilecek olan Cumhurbaşkanlığı sisteminin en önemli faydası işte bu hizmet ve güçlü iktidar noktasında Cengiz bey. Ülkeye hizmet ve şer odaklarına karşı mücadele güçlü siyasi iktidar gerektirir. Onların hayali ise kendi içlerinde birbirlerine güveni olmayan partilere kurdurulacak olan güçsüz koalisyon hükümetleridir. Böyle hükümetler ile Türkiye'yi kendi çıkarları doğrultularında istedikleri istikamete çevirebilirler. Lakin güçlü iktidarlarda bunu yapma şansları yok. Cumhurbaşkanlığı sistemi koalisyon hükümetleri dönemini çöpe atıyor. Bu yeni sistemde her zaman milletin desteğini arkasına almış olan güçlü bir Başkan ve TBMM olacak. Yönetimde çift başlılık ortadan kalkacağı için daha çabuk kararlar alınarak, hedeflere doğru daha hızlı adımlar atılmış olacak" şeklinde oldu..

FETÖ İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

15 Temmuz darbe girişiminden sonra "hizmet hareketi" adı altında toplumu ve devleti içerden ele geçirmiş olan bu hain çete yapılanmasının daha net ortaya çıktığını dile getiren Şükrü Karabacak "FETÖ meselesi sadece Ak Partinin meselesi olmadığı gibi bu örgüte karşı verilen bu mücadele de sadece Ak Partinin mücadelesi değildir. Devlet ve millet olarak kesintisiz şekilde sürdürülen bir mücadeledir. Ben referandum sonrasında da hem genel hem de yerelde bu mücadelenin güçlü bir şekilde devam edeceğine inanıyorum. Gerek 17-25 Aralık kumpaslarından sonra ve gerekse de 15 Temmuz darbe girişiminde  bu çete ile maddi veya manevi bağ kurmuş kişilerin affı asla söz konusu olmaz" dedi..

VERİLEN GÖREVİ YAPIYORUM

Ak Partinin ve Darıca halkının kendisine güvenerek üç dönemden beri Darıca'ya hizmet etme görevi verdiğini ifade eden Başkan Karabacak "Verilen görevi layıkıyla yerine getirdiğiniz takdirde size görev verenlerin, size güveni devam eder. Ben de bunun bilincinde olarak hem belediyecilik anlamında hizmet hem de partim ve partililerimizle beraber siyaset yapmak için koşmaya devam ediyorum. Darıcalılar beni biliyor, Partim ve partililerimiz beni biliyor, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beni biliyor ve tanıyor. Dolayısı ile bizim bundan sonra yani yeni görev dağıtım aşamasında ne yapacağımıza da yine onlar karar verecektir. Biz de hakkımızda verilen o kararın gereğini yapacağız" dedi.. 


YAZARLAR