Kırmızı listedeki o terörist öldürüldü
Ünlü turizmci aileye gözaltı
Kılıçdaroğlu'ndan flaş karar
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Nail Çiler hatırlattı!

Nail Çiler hatırlattı!
10.01.2017 / 18:44


GTO Başkanı Nail Çiler ‘’7-14 OCAK BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI’’nı bir açıklama yaparak hatırlattı.

Her yıl dünyada 7-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan ‘’Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’’, görme engelli olarak tanımlanan bireylerimizin yaşamlarına dikkat çekilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

1921 yılında trafik kazası sonucu görme yetisini kaybeden Londralı bir fotoğrafçının, çevresindekilerin onun görme engelli olduğunu anlaması için bastonunu beyaza boyamasıyla başlayan deneyimi, 1931′de Fransız Örgütlenmesi tarafından, görme engellilerin bastonunun beyaza boyanması ve bu olayın ‘’beyaz baston’’ adıyla simgeleştirilmesi ile sonuçlanmış ve 7-14 Ocak tarihleri tüm dünyada ‘’Beyaz Baston Haftası’’ olarak anılmaya başlanmıştır.

Unutmayalım ki; engelli olmak kimsenin kendi tercihi olmadığı gibi, doğuştan olmasa bile, yarın engelli olunmayacağının da garantisi yoktur. Her şeyden önce amacımız; görme engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak, toplumun vazgeçilmez bir parçası olduklarını onlara hissettirerek istihdama katmaktır.

Engelli vatandaşlarımız için yapılacak her çalışmanın insana verilen değer ve saygının göstergesi olduğu bilinci ile; Görme engelli vatandaşlarımızın ‘’7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’’nı kutlar, engelli bireylerimizin başarılı çalışmalarının devamını dilerim.


YAZARLAR