Dolar gece yarısı rekor kırdı!
ABD büyükelçisi sınır dışı ediliyor
Ak Partinin o adayına tepki var
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MHP'li ünlü isim "Anlaşılan iş başa düştü"

MHP'li ünlü isim
11.01.2017 / 00:13


Mansur Yavaş: Anlaşılan iş başa düştü

CHP'nin son yerel seçimlerde aday gösterdiği MHP'li Mansur Yavaş, TBMM'de 'yeni anayasa' görüşmeleri sırasında Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

Mansur Yavaş'ın açıklamaları 'MHP liderliğine mi aday olacak?' sorusunu beraberinde getirdi. Ama Yavaş, 'Aday değilim' dedi.

İşte Yavaş'ın açıklamaları

-Anlaşılan iş başa düştü. Kendi işimizi kendimiz göreceğiz. Milletçe yavaş yavaş kolları sıvayalım.

- Egosuz, önyargısız, partisiz, lidersiz ve hiyerarşi olmadan birleşip çözelim. Kırıp dökmeden daha fazla ayrışıp bölünmeden karar verelim.

- Partiler yerine sivil toplumun konuyu önyargısız tüm yönleriyle kendi arasında tartışması ve karar vermesi sağlıklı bir sonuç doğuracaktır.

- Bu sağlıklı tartışmanın yapılabilmesi için partisiz,önyargısız ve konusunda uzman kişiler bir araya gelmeli ve toplumu bilgilendirmelidir.

- Kendi fikrine güvenmeyenler ise çıkan sonucu da beğenmeyecek ve halkı suçlayacaklardır. Fikrine güvenen ise kendine de güvenir ve başarır.

- Halkı küçümseyip cahillikle suçlayanlar kendi becerisizliklerini, başarısızlıklarını örtmektedirler. Çalışıp,gayret etmez mucize beklerler.

- Bu yüzden neden "Evet" neden "Hayır" denmesi gerektiğini, endişeleri, tereddütleri topluma partilerden çok STK'ların anlatması uygundur.

- Aday filan değilim. Siyasetsiz, şiddetsiz, küfürsüz, kavga ve hakaret olmadan sivil bir tartışma platformu. Olmaz-yapılmaz diyenler kenara!

- Kimsenin konudan haberi bile yok. Kişileri değil konuyu tartışalım. Suçlu olan halk değil halka meramını anlatamayanlardır. (Ben dahil)


YAZARLAR