Deniz Baykal döndü ve..
ABD'de okula silahlı saldırı
Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

O gazetecileri Erdoğan mı tutuklattı?

O gazetecileri Erdoğan mı tutuklattı?
07.01.2017 / 08:20


'FETÖ' soruşturması kapsamında tutuklanan eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, "Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tutuklanmasıyla ilgili Tayyip Erdoğan'ın 'Bırak yaptıklarını çeksinler’ dediğini iddia etti. Peki gerçekten öyle mi oldu? 

Olayın bir numaralı ismi Nedim Şener, Posta'daki köşesinde 'gerçek budur' diyerek işin aslını yazdı. Şener, olayın hiç de anlatıldığı gibi olmadığını, tutuklanmak yerine serbest kalmalarının Erdoğan'ın talimatı sayesinde olduğunu aktardı. İşte Nedim Şener'in yazdıkları;"Birkaç kez yazdım, bizim tutuklanmamızın kumpas ve operasyon boyutu tamamen Ali Fuat Yılmazer başta olmak üzere FETÖ’cü polis, savcı, hakim ve gazetecilere aittir. Nitekim 6 Mart 2011 günü tutuklandıktan iki gün sonra kumpası gören Başbakan, Ergenekon ve Balyoz gibi soruşturmaları yapan FETÖ’cü Yılmazer’i 8 Mart 2011 günü sabaha karşı görevden aldı.

İbrahim Okur, serbest kalmamızı ise kaçak FETÖ’cü hakim Ekinci ile yaptığı görüşmeye bağlıyor. Oysa Star Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç 2014 yılı Mart ayında Ülke TV’de konuyu tanıklarıyla şöyle anlatmıştı:

“Gel zaman, git zaman bu 7 Şubat 2012 (MİT krizi) oldu. Başbakan'ın ameliyatı sonrası bir grup gazeteci geçmiş olsuna gittik. Ben, Başbakan’a, “Nedim Şener ve Ahmet Şık’ı siz mi aldırdınız” dedim. Başbakan çok şaşırdı. “Asla böyle bir şey söz konusu değil, deli saçması bu” dedi. Yalçın Akdoğan’ı çağırdı. Akdoğan da hemen yanımızdaydı.

“Yalçın, Sadullah Bey’e bu gazetecilerin durumunu bir sor bakalım, bunlar hakikaten terör örgütü üyesi diye mi yatıyorlar, buna bir baksın Adalet Bakanı” dedi. Bu konuşma Şubat ayında yaşandı biz 12 Mart 2012 günü tahliye edildik. Gerçek budur."


YAZARLAR