Metin Uca, trafik kazası geçirdi!
Skandal o firmaya uzandı
Yeşilçam'dan bir yıldız daha kaydı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Soba: “Gebze rahatlar ama..”

Soba: “Gebze rahatlar ama..”
22.12.2016 / 13:11


HABERPİ/SİYASET Haberpi.com Genel Yayın Koordinatörümüz Cengiz Yücak dün Ak Parti Gebze ilçe başkanlığını ziyaret ederek, Başkan Hasan Soba ile ulusal ve yerel gündem üzerine bir sohbet gerçekleştirdi..

Güncel konu Rus Büyükelçisine suikast konusunda Cengiz Yücak'a yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe tehdidinin halen devam ettiğini dile getiren Başkan Soba "Vatan haini darbecilerin o gece amaçları ülkenin idaresini tamamen ele geçirerek emir aldıkları gücün emrine sokmaktı. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile sokağa çıkarak meydanları dolduran milletimiz buna izin vermedi. Lakin tehlike henüz tamamen geçmiş değil, nitekim dün akşam gerçekleştirillen Rus Büyükelçisine suikast olayının da bu hain örgütün işi olduğu ortaya çıktı. Amaç terör ile ülkede kaos yaratarak insanlarımızı bezginliğe yılgınlığa düşürmektir. Buna asla geçit vermemeliyiz. Bu ülke bizim bu ülke hepimizin. Yine hep birlikte elele vererek, dik ve uyanık durarak bu terör belasının da  üstesinden geleceğiz" dedi..

GEBZE TRAFİĞİ RAHATLAR AMA

Gebze'nin şuan için en önemli sorunu olan trafik sıkışıklığı konusunda da görüşlerini açıklayan Hasan Soba "Gebzemiz sanayi kenti olması itibari ile sürekli ve hızlı göç alan bir ilçemiz. Gebze'de trafik yükününde bu oranda her yıl arttığını görüyoruz. Anibal kavşağı projemizin yapımına başlanması ile birlikte değişen trafik güzergahları trafiği iyice tıkadı. 2017 içinde bu proje tamamlandığında Gebze trafiği kısmen rahatlayacak ama ben Anibal projesi kapsamında Gebze Center köprüsünün de yıkılması gerektiğini dile getirdim. Çünkü D100 karayolunun DAL-ÇIK başlangıç noktası orası. D100'den hızlı gelen bir araç sürücüsünün Gebze Center köprüsü altına dalarken hız kontrolünü sağlayıp sağlayamayacağı konusunda ciddi şüphem var. Anibal Projemiz, Ak Parti iktidarımızın Gebzemize kazandırdığı büyük bir hizmet" dedi.. 


YAZARLAR