Ak Partiden istifa etti
Korkunç kaza; bir aile yok oldu
onların Maaşları peşin ödenecek
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GTÜ Rektörü Görgün özele açıldı

GTÜ Rektörü Görgün özele açıldı
29.11.2016 / 20:48


GTÜ ile Özel Enka Teknik Okulları arasında eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel alanları kapsayan Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü imzalandı. GTÜ Kampüsü liseli öğrencilere açıldı.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörlük Senato Salonu’nda yapılan protokol törenine GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Özel Enka Teknik Okul Müdürü Refik Sargın ve GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hasan Aslan katıldı. İmzalanan protokol ile iki kurum tarafından ortaklaşa uygun görülecek bilimsel çalışma, araştırma ve projelerde GTÜ’nün uygun göreceği yer ve zamanlarda laboratuvar, kütüphane, konferans salonu, spor salonu gibi sosyal tesislerinden yararlanma imkânları liseli öğrencilere sunulacak.

Her öğretim yılında lise 9. 10. ve 11. sınıf öğrencilerine okul tarafından önerilecek konularda bilimsel çalışmalara yönelik program ve proje hazırlanması hususunda GTÜ tarafından gerekli bilimsel danışmanlık yapılacak. GTÜ öğretim elemanları tarafından öğretmen ve öğrencilere, veli ve paydaşlara istenilen konularda sunumlar gerçekleşmesine imkân sunan protokol ile yeni bilimsel ve teknolojik gelişmelerin takibinin yapılacağı Bilim Danışma Kurulu da kurulacak.


YAZARLAR