İşte o isimlerin Ak Parti'de liste dışı kalmalarının nedeni
Meral Akşener'in danışmanı tutuklandı
İşte listeye giremeyen Bakanlar
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Darıcalı öğretmen uyardı

Darıcalı öğretmen uyardı
18.11.2016 / 07:05


Darıca Özel İlim Rehber Öğretmeni Merve Ünal Karakuş 23 -24 Kasımda gerçekleşecek sınav öncesi öğrencilerin ve ailelerin nelere dikkat etmesi konusunda öneri ve uyarılarda bulundu.

İŞTE O UYARILAR

Çocuğunuzun yanında TEOG hakkında eleştirel ve kötü düşüncelerinizi dile getirmeyin.Bu onların sınava olan motivasyonunu düşürebilir ve isteğini köreltebilir.

Çocukların gelişim dönemleri göz önüne bulundurarak, ergenlik sürecindeki benlik algısını sarsacak söz ve davranışlardan uzak durmalı, sınav sonucunun ne olacağından çok onun bu süreçte sarfettiği emeği takdir etmelisiniz.

Sınavdan önceki günlerde gece uykusuna çok dikkat edilmeli.Sınava dinlenmiş bir şekilde ve sağlam bir kahvaltının ardından girilmelidir.

Motivasyonu bozacak tv programlarından ve arakadaş sohbetlerinden uzak durulmaldır.

Sayın Veliler, kendi hedeflerinizi veya geçmişte yapamadıklarınızı çocuklarınızdan beklemeyiniz!

Sevgili çocuklar, dönem boyunca düzenli çalıştığınızı, farklı kaynaklardan farklı soru tipleri ile karşılaştığınızı lütfen unutmayın.

Sınav esnasında soruları tam okuyun, doğru cevabı bilseniz dahi tüm şıkları gözden geçirin.

Çözemediğiniz sorular ile karşılaşırsanız 1 kez daha okuyun eğer hala çözemiyorsanız yanına soru işareti bırakın ve vaktiniz kalırsa o soruya tekrar dönün.

Cevapları optik formlara tek tek veya sayfa sayfa geçirin.Optik okuyucuyu doldurduktan sonra emin olmak için tekrar kontrol edin.

Sınav arasında arkadaşlarınızla sınav değerlendirmesi yapmayın eğer imkanınız varsa dışarı çıkıp temiz hava alın.

Panik ve olumsuz düşüncelerin sizi etkilemesine izin vermeyin.Konsantrasyon ve motivasyonunuzu yüksek tutmaya gayret ederseniz, dönem boyunca harcadığınız emeğin karşılığını alacakasınız.Kendinize güvenin!

Bu sınav, hayatta gireceğiniz ne ilk ne de son sınavdır.Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.


YAZARLAR