Metin Uca, trafik kazası geçirdi!
Skandal o firmaya uzandı
Yeşilçam'dan bir yıldız daha kaydı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Milletvekili Yaman ile Gebze'yi konuştuk

Milletvekili Yaman ile Gebze'yi konuştuk
08.11.2016 / 17:47


HABERPİ/SİYASET Ak Parti Gebze bölgesi milletvekili Cemil Yaman, Ak Parti Gebze ilçe başkanı Hasan Soba ile birlikte haberpi.com'a bir ziyaret gerçekleştirdi..

Genel Yayın Yönetmenimiz Cengiz Yücak'a yerel ve genel siyasi gündem üzerine önemli açıklamalarda bulunan Cemil Yaman "Ak Parti 'siyasette aslolan millete hizmet etmektir' anlayışı üzerine siyaset yapar. Dolayısı ile kongrelerine, yerel ve genel seçimlerine ve anayasa değişiklik paketlerine hep bu anlayış ile bakarak milletin hayrına hangisi ise onu hayata geçirmeye çalışır. Milletin hayrına olmayan hiç bir işte biz olmayız" dedi..

GEBZE'NİN SORUNLARINI TAKİPTEYİM

Gebze'nin acil çözüm bekleyen sorunlarını yakından takip ettiğini dile getiren Cemil Yaman "Gebze trafiğindeki sıkışıklığı her Gebzeli gibi yaşadığım için biliyorum. Anibal kavşağı düzenlemesi çalışmaları tam gaz devam ediyor. GOSB kavşağı üzerine de çalışmalarımız var, yakında orası ile ilgili de açıklamalarda bulunacağım. Bu iki çalışma Gebze trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak. Gebze Fatih Devlet hastanesindeki inşa çalışmaları üzerine bugün müteahhit firma ile görüştüm. Bana yılbaşına kadar tamamlayacaklarını dile getirdiler" dedi..

GEBZE BELEDİYESİNE ÖVGÜ

Yerel siyaset ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Cemil Yaman "Ben de belediye başkanlığından geldiğim için belediye ve yerel hizmetler konusunda bilgi ve tecrübe sahibi sayılırım. Gebze'nin hizmet alması için il olmasına gerek yoktur. Büyükşehir belediyesi olanakları da değerlendirildiğinde, Gebze'nin il olmadan da Türkiye'nin bir çok il belediyesinden daha çok hizmetlere sahip olduğunu görürsünüz. Tabi burada Gebze Belediyesinin katkısı yansınamaz. Gebze Belediyesi bölge belediyeleri içersinde bilgi ve tecrübe yönünden tam anlamıyla kurumsallaşmış bir belediyemizdir" dedi..

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ile ilgili olarak da görüşlerini açıklayan Milletvekili Yaman "Ak Partili tüm Belediye Başkanlarımız kent halkı ile kucaklaşma ve kenti birlikte yönetme anlayışına sahiptir. Kocaelide ve tüm ilçelerinde de hakim belediyecilik anlayışımız budur" dedi..

BAŞKANLIK SİSTEMİ KAÇINILMAZ

Türkiye'nin başkanlık sistemine acil olarak geçmesi gerektiğinin altına çizen Cemil Yaman "Siyasi tarihimize baktığımızda rahmetli Adnan Menderes ve Turgut Özal döneminde olduğu gibi tüm kalkınma hamlelerinin hep tek başına güçlü iktidar dönemlerinde olduğunu görürüz. 14 yıllık Ak Parti iktidarımızda da ülkemiz tarihi reformlara ve kalkınma hamlelerine imza attı. Milletimiz takdir ettiği için her seçimde oylarını arttırarak iktidarımızı devam ettiriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bu kalkınma hareketinin lideridir. Lakin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de dikkat çektiği gibi siyasal zeminde de her şeyin çerçevesine oturtulması lazım. Başkanlık sisteminin hayata geçmesi ile birlikte Türkiye'nin daha güçlü ve büyük kalkınma hamlelerine adım atacağını hep birlikte göreceğiz" dedi..


YAZARLAR