CHP Kocaeli'nin 4. sıra adayından açıklama
Kocaeli'de operasyon
Gebze'de korkunç kaza
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ak parti Gebze bölgesinde kimler atanır?

Ak parti Gebze bölgesinde kimler atanır?
24.10.2016 / 10:31


HABERPİ/SİYASETKULİSİ Ak Partide yerel seçimlerin öne çekileceğinin ve ilçe kongrelerinin de 2017-Ocak ayında yapılmaya başlanacağının konuşulmaya başlanması üzerine "Ak Parti Gebze bölgesindeki ilçe'de kongre hesapları" yapılmaya başlanmıştı ki; ilçe başkanlarının Ak Parti Genel Merkezin tarafından "atama" yöntemi ile yapılacağı iddiası tüm siyaset kulislerini salladı..

Ve hesaplar sil baştan yapılmaya başlandı..

Lakin Ak Parti Kocaeli siyasetinin İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte patronluğunu yüklenen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın kabinede yerini ve bölge siyasetindeki ağırlığını koruyup koruyamayacağının halen tartışmaya açık bir konu olarak devam etmesi üzerine kimse kimseye ne yol haritasi çizebiliyor ne de taktik verebiliyor..

Çünkü Ak Parti Kocaeli teşkilatının 2017 yapılanması Fikri Işık ile bir başka şekilleniyor, Fikri Işıksız bir başka..

Gelelim Gebze bölgesine;

GEBZE: Hasan Soba'nın önce Mehmet Ali Okur'dan yana olup daha sonra Mehmet Akif Yılmaz'a doğru rotasını çevirmesi, Bakan Işık'ın da dikkatlerinden kaçmazken atamada şansını biraz azaltmış gibi gözüküyor. Atama olması halinde Soba'yı zorlayacak ismin Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlıkta güçlü ilişkileri olan Köksal Tatoğlu olabileceği konuşuluyor..

DARICA: Muzaffer Bıyık, Darıca Belediye Başkanlığına aday adayı olduğu için tekrar ilçe başkanlığına aday olmuyor. Fikri Işık'ın siyasi patronluğunun devam etmesi halinde Darıca ilçe başkanlığına atanan isim mevcut ilçe başkan yardımcısı Sezai Ata olur..

ÇAYIROVA: Zafer Kılıç parti içinde herkesle iyi geçinmeye çalışan ve Ak Parti Kocaeli siyaset kurmaylarının hepsine de yakın durmaya çalışan bir başkan. Lakin Belediye Başkanı Şevki Demirci'nin daha bugünden yeni bir ilçe başkanı için nabız yoklamaya başladığı konuşuluyor. Şevki Demirci'nin ise parti içinde ilçe başkanı belirlemeye gücü yetmeyecek derecede siyaseten kan kaybettiği iddia ediliyor..

DİLOVASI: Dilovası'nda milletvekili Cemil Yaman kimi isterse ilçe başkanı olarak o atanır. Yaman'ın ise mevcut başkan Osman Akbulut ile eski ilçe başkanı İlhan Yıldırım arasında bir tercih yapabileceği konuşuluyor..


YAZARLAR