İşte o isimlerin Ak Parti'de liste dışı kalmalarının nedeni
Meral Akşener'in danışmanı tutuklandı
İşte listeye giremeyen Bakanlar
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Darıca Nereye koşuyor?

Darıca Nereye koşuyor?
10.10.2016 / 13:15


HABERPİ.COM Darıca Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Uluslararası Darıca Yarı Maraton koşusu başladı. Koşuda yeni dünya derecesi elde edene 50 bin Dolar ödül verilecek.

’Millet Konuşuyor, Türkiye Buluşuyor’ sloganı ile 9 Ekim 2016 Pazar başlayan 5. Darıca Yarı Maratonu’nunda Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Kaymakamı Ömer karaman, Darıca Emniyet Müdür Hasan Aydoğan, Darıca İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Oğuz Darıca İlçe Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu olmak üzere çok sayıda maraton koşucusu ve Darıcalı vatandaşlar  katıldı. 

“Dünya rekoruna 50 bin Dolar ödülümüz var”

Maraton tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada dünya rekoruna ulaşan sporculara büyük ödül verileceğini belirten Karabacak, “Dünyanın en iyi koşulan derecesi 58 dakika 22 saniyedir. Darıca Belediyesi olarak bu rekor koşulduğu takdirde ekstradan 50 bin Dolar ödül koymuş bulunmaktayız. Kadınlar rekoru ise 1 saat 6 dakika 44 saniye ile Tokyo’da koşulmuş. Bu dereceler basit dereceler değil. Şuanda 8 ülke kayıt yaptırdı. 25 yabancı sporcu Etiyopya, Moldovya, Rusya, Azerbaycan, Kenya gibi ülkelerden kayıt yapıldı. Yarışımız Bronz kategoride koşuluyor hedefimiz bu sene Gümüş kategorisine geçmek” şeklinde konuşmuştu..


YAZARLAR