İşte o isimlerin Ak Parti'de liste dışı kalmalarının nedeni
Meral Akşener'in danışmanı tutuklandı
İşte listeye giremeyen Bakanlar
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Giresun'da Gebze rüzgarı esti

Giresun'da Gebze rüzgarı esti
26.09.2016 / 09:06


HABERPİ.COM Giresun'da, Yavuz Sultan Selim’in hocası Hacı Abdullah Halife Hazretleri’ni anmak için her yıl geleneksel olarak düzenlenen programa, özel olarak davet edilen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Basını ve Gebze’de yaşayan Giresunlu vatandaşlar ile birlikte Giresun'a gittiler..

Başkan Köşker ve Gebze heyeti bugün Tuğlacık ve Tekke köyüne vararak, Yavuz Sultan Selim'in Trabzon Valiliği sırasında hocalığını yaptığı belirtilen Hacı Abdullah Halifeyi anma törenine iştirak ettiler..

Etkinlik kapsamında Hacı Abdullah Halife hazretlerinin, Tuğlacık ve Tekke köylerinde bulunan türbesi, camisi, dergahı, değirmeni, misafirhanesi ve külliyesinin ziyaret edilecek..

Anma gününe Yağlıdere’nin yanı sıra İstanbul, Bursa, Gebze ve çeşitli ilçelerden çok sayıda davetli katılım sağladılar..

BAŞKAN KÖŞKER'E YOĞUN İLGİ

Anma töreninde bir konuşma yapan Adnan Köşker "Değerli Tekkeköylü ve Tuğlacıklı kadirşinas sakinleri sizleri en kalbi duygularımla saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Hak dinimiz İslam’ın, ilimin ve irfanın Anadolu’muzda yayılmasında pay sahibi olan gönül ve Hak dostu Hacı Abdullah Halife hazretlerini anmak üzere sizlere konuk olduk. Bu güzel anma etkinliğini tertip eden tüm gönül dostlarına örnek misafirperverliklerinden ötürü teşekkürlerimi bu vesileyle sunmak isterim. Sizlere, Çağ Kapatıp Çağ Açan Fatih Sultan Mehmet’in Hakk’a yürüdüğü Gebze’mizde yaşayan Giresunlu hemşerilerinizden; Çepnilerden selam getirdim! Gebze’miz ile; Yavuz Sultan Selim Han’ın hocası tasavvuf ehli Hacı Abdullah Halife’nin ruhaniyeti şahitliğinde, güzel Giresun’umuzla arasındaki gönül köprülerini daha da güçlendiriyoruz." dedi..

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ve Giresunluların, Gebze heyetine ve Başkan Adnan Köşker'e gösterdikleri yakın ilgi dikkatlerden kaçmadı..


YAZARLAR