DİKKAT BUGÜN GEBZE DAHİL 4 İLÇEDE ELEKTRİK YOK
İdlib’e Hava Saldırısı! Çok sayıda ölü var
Üç başlı bebek doğdu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GEBZELİ FAHRETTİN PARTİSİ İÇİN YOLA ÇIKTI!

GEBZELİ FAHRETTİN PARTİSİ İÇİN YOLA ÇIKTI!
AKP Gebze ilçe kongresi üzerine tartışmalar devam ederken, AKP Köşklüçeşme Teşkilat Başkanı Fahrettin Ekinci, Başbakan Erdoğan'dan randevu almış olmasına rağmen Başbakan'ın rahatsızlığından dolayı görüşemedi. Lakin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü.
05.12.2011 / 21:43


İŞTE FAHRETTİN EKİNCİ'NİN AĞZINDAN O GÖRÜŞMENİN PERDE ARKASI

Geçtiğimiz haftalarda Yılmaz Bayram'ın tekrar aday olmasının önünün kesilmesini kabullenemeyen AKP Gebze Mahalle Teşkilat Başkanları, Köşklüçeşme mahalle teşkilat başkanı Fahrettin Ekinci öncülüğüne bir araya gelerek "Yılmaz Bayram'a destek deklarasyonu" yayınlamışlardı. Fahretin Ekinci daha sonra Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Başbakanlık özel kalemden randevu istemişti. Başbakanlık Özel Kalem geçtiğimiz hafta içinde Fahrettin Ekinci'yi arayarak "talebiniz Başbakan'a iletildi. Biz size görüşme günü ve saatini bildireceğiz" demişlerdi. Lakin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyatı dolayısıyla bu görüşme gerçekleşmemişti.

Bunun üzerine Köşklüçeşme mahalle teşkilat başkanı Fahrettin Ekinci daha sonra Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan görüşme talep etmiş ve 30 Kasım çarşama günü Bakan Binali Yıldırım'ın makamında yapılan görüşmede Gebze'nin kongre sürecinde yaşadığı sorunları kendisine aktarmıştı.

Bu görüşmenin bir sonraki gününde Bakan Yıldırım'ın makam odasında tüm Kocaeli Milletvekilleri bir araya gelince biz de haberpi.com olarak "BAKAN YILDIRIM, KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİNE GEBZE'Yİ SORDU MU" şeklinde başlık atmıştık..

Bu haberimizden sonra ismi bizde saklı kalacak olan AKP üst düzey bir kurmayı "hayır Fahrettin Ekinci ile Bakanımızın böyle bir görüşmesi olmadı" şeklinde açıklama yaparken, bizi arayan AKP Gebze Köşklüçeşme mahalle teşkilat başkanı Fahrettin Ekinci "haberiniz noktası virgülüne kadar doğrudur. Ben önce Başbakanımız ile görüşerek Gebze kongre sürecimizde yaşanan gelişmeleri anlatmak için gerekli girişimleri yapmıştım. Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan benimle görüşecekti. Lakin rahatsızlığı dolayısı ile bu görüşme gerçekleşmedi. Ben de bunun üzerine kendisi ile uzun yıllardan beri tanışıklığımız olan ve zaman zaman Gebze'de de misafir ettiğimiz Sayın Bakanımız Binali Yıldırım bey ile görüştüm. Gebze'de yaşanan sıkıntıları anlattım. Kendisi de bana bizzat konu ile yakından ilgileneceğini söyledi. Bakan Bey ile bizim bu görüşmemizden bir gün sonra Mehmet Ali Okur ve İlyas Şeker beylerinde bizzat aralarında bulunduğu Kocaeli Milletvekillerimizin, Sayın Bakanımız Binali Yıldırım'ın makamında bir araya gelmelerinin değerlendirmesini ise siz gazeteci yorumculara bırakıyorum" dedi..

-Sizce Gebze ilçe kongresinde yaşanan gelişmeler konuşulmuş mudur?

-Bence kesin konuşulmuştur..

-Siz Ankara'da ki görüşmelerinizde Bakan beye neler söylediniz?

-Gebze mahalle teşkilatlarının ve delegelerin hiçe sayılarak, Genel Merkez'den böyle bir ilçe başkanı atama kararının gerek teşkilatlarımızda gerekse de delege arkadaşlarımız arasında sıkıntı yarattığını ve delege arkadaşların 'madem bizim bir belirleyiciliğimiz olmayacaktı, o zaman mahallede niçin bizi birbirimizle yarıştırarak delege seçimleri yaptırdınız' şeklinde tepki gösterdiklerini söyledim.

-Yeterli geldi mi bu söyledikleriniz?

-Başka şeylerde konuştum. Özellikle bu türden danışıklı atamaların, bizim partimizi de  tıpkı ANAP ve DYP'nin yaşadığı siyasi sürece iteceğini ve bu atamaları Kocaeli'den şekilleyen partili büyüklerimizin asıl amacının, kendi siyasi geleceklerini en az 10 yıl olacak şekilde garanti altına almak amacında olduklarını dile getirdim.

-Tabi bu sizin görüşleriniz?

-Olur mu sadece benim görüşüm. Gebze'de 22 mahalle teşkilatımızdan 18 Teşkilatımızın ve teşkilat başkanlarımızın görüşü ortak. Bakın Cengiz bey Gebze'de Ekrem Özenir'in siyasete döneceğini ilk yazan gazeteci sizdiniz doğru. Lakin biz bunun böyle olacağını yani Ekrem Özenir'in ilçe başkanı olarak Gebze'ye dayatılacağını dört ay öncesinden biliyorduk. Ve o günden itibaren böyle bir durumun yanlış olacağını gerekli yerlere söylüyorduk. Bakanımız Binali Yıldırım'a ben çok çok önceden de anlattım bunları. Lakin işlerin bu noktaya geleceği beklenmiyordu tabi ki. Orta yerde bir yanlış var ve biz bu yanlışın düzelmesi için ne gerekiyorsa yapacağız..

-Geçenlerde Genel Merkez'e karşı teşkilat başkanlarınızla bir ültimatom yayınladınız?

-Hayır..hayır..biz o kelimeyi asla telaffuz etmedik...o bizi sanki genel merkeze karşıymışız gibi göstermek için uydurulmuş bir haber başlığı idi. Biz o başlığı atan gazeteciye ısrarla  'bunu düzelt' dememize rağmen düzeltme yapmadı. Biz Genel Merkez'e asla karşı değiliz. Biz partiliyiz. Bizim derdimiz, bu türden dayatma kararlarla Partimizin yıpranmaması ve yıpratılmaması. Bu düşünce ile teşkilat başkanları bir araya geldik ve düşüncemizi kamuoyuna deklere ettik.

-İl Başkanı Mahmut Civelek ile görüştünüz mü hiç bu konuyu?

-Tabi ki görüştüm. İzmit'te başbaşa saatlerce değerlendirdik bu konuyu. Başkanımıza seçimlerde gece gündüz bizimle mahalle mahalle gezen, afişler pankartlar asan, kahve kahve ve hane hane dolaşan binlerce insanın bu atama kararına tepki gösterdiklerini söyledim. Tabi Başkanımız 'bu benim kararım değil, Genel Merkez kararıdır, mecburen uyacağız' diyor. Tabi ki sonuçta o da bir siyaset adamı ve ilçe kongrelerinden sonra gerçekleşecek olan İl Kongresini rahat bir şekilde alabilmenin hesaplarını mutlaka yapıyordur.

-Yılmaz Bayram ile ortaklaşa bir ticari ilişkiniz var mı?

-(gülüyor) Cengiz bey ben daha geçen ayki elektrik faturamı bile ödeyemedim. Nasıl ticari ortaklıklar kurabilirim ki? Niçin sordunuz bunu?

-Yılmaz Bayram ile ticari ortaklığınız olduğu için onu desteklediğiniz ve Ekrem Özenir'in başkanlığına bu yüzden karşı çıktığınızı iddia edenler var.

-Bakın Cengiz Bey...öyle ticari ortaklık v.s türünden şeyler asla yok..ben Yılmaz Bayram'a adam gibi adam olduğu için, dürüst bir insan olduğu için, rant ve ihaleler peşinde koşmadığı için, partimizin oyunu Gebze'de arttırabilmek için gece gündüz nasıl çaba gösterdiğini çok çok iyi bildiğim için sahip çıkıyorum ve destekliyorum. Hadi benim ticari ortaklığım varmış, peki diğer 17 mahalle teşkilat başkanlarının da mı ticari ortaklığı var? 430 delegenin % 90'nınında mı ticari ortaklığı var. Sizin haber sitenize yorum yazarak Yılmaz Bayram'a destek veren binlerce insanında mı ticari ortaklığı var?

-Bu işin sonu nereye varır?

-Ak Parti bizim partimizdir, bizler Ak Partinin üyeleriyiz. Sonuna kadar partimizdeyiz ve hizmetindeyiz. Gerisini bekleyip göreceğiz..

CENGİZYÜCAK/HABERPİ.COM
YAZARLAR