DİKKAT BUGÜN GEBZE DAHİL 4 İLÇEDE ELEKTRİK YOK
İdlib’e Hava Saldırısı! Çok sayıda ölü var
Üç başlı bebek doğdu
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GEBZELİ AK GENÇLER "PES" DEMİYOR!

GEBZELİ AK GENÇLER
Pazar günü yapılan Ak Genç Gebze ilçe kongresinde,divan tarafından listesi kabul edilemeyen Hüseyin Şarkıcı ve 50 kişilik partili arkadaşları, Başkan Civelek'in "kaderinize razı olun" sözlerine razı olmayacaklarını gösterircesine, 27 Eylül salı günü bir basın toplantısı düzenleyerek, tepkilerini dile getirecekler..
28.09.2011 / 03:12


PEKİ O KONGREDE NELER YAŞANMIŞTI?

AKP Gebze Gençlik Kolları’nın düpedüz atamaya dönüşen dünkü “kongresi” hatırlanacağı üzere aday sayısının teke düşmemesi üzere antidemokratik bir tavır ile ertelenmişti. Geçen hafta yapılması beklenen kongre aday sayısı yine teke düşmeyince bu sefer, “Yapacak yer bulamadık” gerekçesiyle düne ertelendi. Dünkü kongrede de divana Hüseyin Şarkıcı başkanlığındaki bir liste önce kongre başladıktan sonra verildi. Listenin divana verilmesi ile birlikte kongre donduruldu. Bir saati aşkın süren temasların ardından Samet Coşkun başkanlığında bir liste divana verilirken bu listenin okunduğu esnada Hüseyin Şarkıcı başkanlığındaki liste divana yine verildi.

Oyları saymaya ne hacet!

Divan Başkanı Yekta Türker; İl Başkanı Mahmut Civelek ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak’ın demokrasi ihlallerine nazire yaparcasına, “Geç verdiniz” diye listeyi kabul etmedi. AKP Gebze Gençlik Kolları’nda demokrasi bir kez daha ayaklar altına alınıp yapılanın kongre olduğunda ısrarla ısrar edilirken Samet Coşkun’un listesi için oylamaya geçildi. Delege olanla olmayanın belli olmadığı salonda açık oylamaya geçildi. Samet Coşkun’un listesine bir grup partili oy verirken, bir grup partili ret oyu verdi. Oyların sayılmasına gerek kalmadan ve bir kez daha demokrasi itinayla ayaklar altına alınıp atanan başkan Samet Coşkun’un seçildiği iddia edildi.

Acemi siyasetçi özür dileyince, usta siyasetçi fırsatı tepmedi!

İktidar partisi de olsa siyaseti menfaatleri değil idealleri için yaptığını ispatlayan gruptan Pembe Baş bu esnada söz alıp tepki gösterdi. Baş konuştuğu esnada Civelek’in listesinden bir kez daha yönetime girme telaşında olduğu sanılan il yöneticileri, Baş’ın konuşmasını kesmeye çalıştı. Pembe Baş, bir buçuk senelik emeklerinin demokrasi ihlali ile ayaklar altına alındığını ifade etti ancak başta Celal Çelikbilek olmak üzere partili yöneticiler tarafından engellendi. Bu esnada İl Başkanı Mahmut Civelek yeniden söz alıp kürsüye çıktı. Ne söylediğini dinlemeye bile tenezzül etmediği Pembe Baş bir de arada, “Özür dilerim…” deme zaafında bulununca Civelek’in eline bir koz daha geçti. Partilisinin lafını ağzına yine tıkayan Civelek, “Konuş, konuş, özür dile.. Gazeteciler neler yazacak yarın” diye fırçasını attı.

Takdiri ilahiye bağladı ve “Kaderin dışına çıkamazsınız” dedi

Civelek ilk konuşması esnasında ise tek listeli kongreyi “kırgınlık, küskünlük olmasın”, “Kazanan kaybeden olmasın” gerekçeleriyle savunduğunu belirtip ilçe kongrelerinin de aynı “demokratik yöntemle” belirleneceğini ifade etti. Demokrasi ihlaline gösterilen tepkiyi, “Listeye girilmeme tepkisi” diye de algılayan Civelek meseleyi arada takdiri ilahiye de bağlayıp, “Ben de ilçe başkanı olmak için her türlü kritere sahibim diyordum. Ama olmadım. Ne yapsaydım, sizin gibi bağırsa mı idim? Bugün Allah’a şükür ki il başkanıyım. Size çizilen kaderin dışına çıkamazsınız” dedi.

HABERPİ.COM'UN ÖZEL NOTU;

PEKİ TÜM BU YAŞANAN DAYATAMALARI VE AK GENÇLİĞİN TEPKİSİNİDE Mİ GAZETECİLER ÖRGÜTLEDİ SAYIN CİVELEK?

RESİMDEKİ AK GENÇLERİN GÖZLERİNDEKİ VE ADIMLARINDAKİ KARARLILIĞA DİKKATLİCE BAKIN SAYIN BAŞKAN CİVELEK. BİZ ONLAR DA HATLARINI SİZİN BELİRLEDİĞİNİZ BİR KADER ÇİZGİSİNE RAZI OLACAK BAKIŞ YAKALAYAMADIK!

HADİ DİYELİM GEBZELİ AK GENÇLER KADERİNE RAZI OLDU, PEKİ ÇAYIROVALI AK GENÇ MUSTAFA ÖZDEMİR VE ARKADAŞLARINI NASIL KADERCİ YAPACAKSINIZ?

BU GENÇLERİ SİYASET AKADEMİLERİNDE 2023'LERE SİZ HAZIRLADINIZ SAYIN CİVELEK. BU GENÇLER KENDİ GELECEKLERİNİ KENDİLERİ ŞEKİLLENDİRBİLECEK BİR OLGUNLUK VE KARARLILIK NOKTASINDALAR..BU GENÇLER SİZİN PARTİNİZE CHP YA DA MHP'DEN SIZAN GENÇLER DEĞİL. BU GENÇLER, AKILLARI VE YÜREKLERİYLE SİZİN SEÇİM KAMPANYALARINIZIN TAŞIYICI GÜCÜNÜ OLUŞTURAN AK GENÇLERİNİZDİR. SEÇİMLERDE ÇALIŞANLARIN ŞİMDİ AK GENÇLİKTE BAŞKAN YA DA YÖNETİCİ OLMALARI EN DOĞAL HAKLARI DEĞİL Mİ?  

YOKSA SİZİN BU "TEK LİSTE" ISRARINIZ, YIL SONUNDA YAPILACAK OLAN AKP KOCAELİ İL KONGRESİNDE, SİZİN KARŞINIZA ÇIKABİLECEK BİR LİSTEYİ AYNI YÖNTEMLE SAVUŞTURABİLMENİN ÖN HAZIRLIĞI MI SAYIN CİVELEK?


YAZARLAR