Belediye Başkanı istifa etti
Gazeteci Nuray Mert'e hapis cezası
Kılıçdaroğlu Gebze'de
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GEBZE HİSAR KOLEJİ RUHSATSIZ MI?

GEBZE HİSAR KOLEJİ RUHSATSIZ MI?
Binlerce öğrencinin Eğitim hizmeti aldığı Gebze Hisar Koleji'nin ruhsatsız olduğu iddia ediliyor..
22.08.2014 / 21:08


HABERPİ/ÖZELHABER Haberpi.com'un "GEBZE İMAM HATİP LİSESİ KENDİ YERİNE Mİ TAŞINIYOR?" başlığı ile yayınladığı ilk haberimizde "Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yeni bir kent meydanının daha projesini daha hayata geçirme hazırlığında." diye yazmıştık..

O haberimizin akabinde Hisar Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Önver “2028 yılına kadar sözleşmemiz var” dedi..

Süleyman Ünver açıklamasında Haberimizde eksik olan kısmın Dernek ile aralarında yapılan ve Bakanlık düzeyinde tasik edilen kira sözleşmesi olduğunu belirten HİSAR KOLEJİ - ANADOLU ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETİM VE SAĞLIK HİZMETLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Önver “Bizim kurum olarak, Gebze İmam Hatip Lisesi Koruma ve yaşatma derneği ile 2028 yılına kadar sözleşmemiz var. Biz burayı 1999 yılında kiraladığımızda iki katlı karkas bir bina halindeydi. Buraya yatırım yaptık, ilköğretim olarak başladığımız noktadan kreşiyle, anaokuluyla, spor ve diğer etkinlik salonlarıyla koca bir eğitim kampüsü noktasına taşıdıktan sonra bu yılda lise kısmını eğitime açıyoruz” dedi..

Kira sözleşmesine göre "yap-işlet-devret" modeli ile eğitim yatırımlarını büyüttüklerini dile getiren Süleyman Önver "Gebze'ye binlerce çocuğumuzun eğitim aldığı ve almayada devam edeceği bir eğitim kurumu kazandırdık." dedi.. 

VE HİSAR KOLEJİ İLE İLGİLİ SON İDDİA

Haberpi.com'un Hisar Koleji ile ilgili olarak yaptığı bu haberlerin akabinde yeni bir bilgiye ulaşıldı. Bu bilgideki iddiaya göre Hisar Koleji'nin 6 dönüm üzerine kurulu bulunan arazisinin 4 dönümü Gebze Belediyesinin mülkiyetinde bulunuyor. Hisar Koleji'nin bu arazi üzerinde yapmış olduğu ek binalar ile ilgili ruhsat başvurusu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in masasında onay için imza bekliyor. Başkan Adnan Köşker'in ise yasal mevzuata uygun olmadığı için bu ruhsatı imzalamayacağı ve gerekirse yıkıma gidebileceği iddia ediliyor..


HABERPİ YORUMLAR
can düzceli: 
"Can düzceli'ye cevap"
Editörden cevap: Can düzceli mahlasını kullanarak kendini bukalemun familyasına dahil eden kişilik.. Sen çok tandıksın bilesin, biliniyorsun.. Düzce kullanmayı bırak da gerçek adınla yorum yap.. Haa daha insanca olmaz mı?
19.06.2014 / 17:04
YAZARLAR