İşte Cumhurbaşkanına hakaret suçlusu sayısı
MHP 152 belediye başkan adayını daha açıkladı
Binali Yıldırım'dan sürpriz davet
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Öcalan serbest mi bırakılıyor?

Öcalan serbest mi bırakılıyor?
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün çözüm sürecine ilişkin yaptığı açıklamada kendini Öcalan yerine koyduğunu söyleyerek, serbest bırakılacağının sinyallerini verdi..
14.06.2014 / 00:42


TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün çözüm sürecine ilişkin yaptığı açıklamada Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılabileceği imasında bulundu.

Vekil Üstün, çözüm sürecini ve Abdullah Öcalan'ın bu süreçte üstlendiği rolü Haber Türk’te “Günün Ajandası” programında anlattı.

"Abdullah Öcalan serbest bırakılır mı?" sorusunu yanıtlayan Üstün, "Bir insan barış için önemli adımlar atmışsa kendisi için de bir güzellik yapılmasını bekler. Kendimi onun yerine koyup empati yapacak olursam, 30 yıllık kanı durdurma konusunda katkı sağlamışsınız, yeni bir süreci başlatmışsınız. Bu yüzden kendi kendine ben ne olacağım diye düşünmüştür diye düşünüyorum. Abdullah Öcalan'ın 30 Mart 2013'ten beri çözüm sürecine sürekli destek vermesi bazı kesimleri afallattı. Araya fitneciler girmediği sürece bu sürecin sağlıklı yürüyeceğine ve hedefine ulaşacağına inanıyorum" dedi.

Üstün konuşmasının devamında Diyarbakır’daki bayrak krizine ilişkin konuştu ve askeri personeli eleştirdi.


HABERPİ YORUMLAR
vatandaş: 
"hakim"
ömür boyu hapis kararı veren hakim hakkında da soruşturma açarlarsa şaşırmam
13.06.2014 / 09:35
YAZARLAR