Belediye Başkanı istifa etti
Gazeteci Nuray Mert'e hapis cezası
Kılıçdaroğlu Gebze'de
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GEBZE AK PARTİ’NİN İÇİNDEKİ HAİNLER KİM?

GEBZE AK PARTİ’NİN İÇİNDEKİ HAİNLER KİM?
06.06.2014 / 00:45


HABERPİ/SİYASET Ak Parti bir dizi il ve ilçe teşkilatından toplu istifalarla sarsılırken, partinin MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi 'içlerindeki hainleri temizleyeceklerini' söyledi. Manisa Milletvekili Tanrıverdi, parti içinde 'hainler' olduğunu iddia ederek, “Bazı hataların affı olabilir, ancak ihanetin asla olmayacaktır" dedi....

Evet yukardaki sözler hem Ak Parti camiası içerisine hem de Türkiye gündemine bomba gibi düşerken, tüm il, ilçe ve belde teşkilatlarında hem parti kurmayları hem de parti tabanı kendi kendilerine sorar oldular "bizim burda hainlik ve ihanet içinde olan kim ya da kimler var" diye..

Türkiye'nin en büyük ilçesi Gebze'de de hem Ak Parti içinde hem de siyaset ve medya kulislerinde bakışlar, hainlik ve ihanet içinde olan partililere çevrildi..

Ve herkes kendi bildiklerine, gördüklerine ve duyduklarına göre kendi kafasında "Gebze'de partisine karşı ihanet içinde olan Ak Partililer" listesini oluşturdu..

Biz buradan partisine ihanet içinde olanların listesini yayınlamayacağız tabi ki..

Lakin partisine hainliğin ve ihanetin kıstaslarını yazacağız..

Ve varın ondan sonra siz kafanızdaki ihanetçilerin listesini uzatın ya da kısaltın..

PARTİSİNE HAİNLİK VE İHANET ETMENİN KISTASLARI

-Kendi kişisel çıkarlarını partinin çıkarlarının üstüne çıkarmak hainliktir..

-Gelecek vadedeni karalayarak ya da bezginliğe uğratarak önünü kesmek hainliktir..

-Partisinin gösterdiği adaya çalışmamak hainliktir..

-Partisinin gösterdiği adayı karalamak hainliktir..

-Partisinin gösterdiği aday hakkında şaibe oluşturmak amacıyla belgeler üretmek, ürettiği belgeleri elden ele dağıttırmak ve medya aracılığı ile bölgenin tamamına duyurtmak ise ihanettir..

Şimdi siz tüm bunların ışığında, yakın siyasi tarihte Gebze Ak Parti'de olan bitenleri değerlendirdiğiniz de, kimlerin hainlik ettiğini ve kimlerin de ihanet içinde olduğunu görebilirsiniz..

İsterseniz birlikte bazı soruları soralım;

-Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'i daha adaylık yarışı başlamadan iki yıl önce hangi Ak Partili veya Ak Partililer şaibeli ilan etmeye kalkıştı?

-Adnan Köşker hakkında kimler nerelere hangi belgeleri servis etti?

-Adnan Köşker'den yola çıkarak kimler milletvekili Mehmet Ali Okur, il başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve hatta Bakan Fikri Işık'ı siyaseten bitirmeye yeltendi?

-Tüm bunlara rağmen Ak Parti Genel Merkezi ve Kocaeli Teşkilatı "Gebze adayımız Adnan Köşker'dir" şeklinde kararını açıklamasına rağmen Ak Parti içinden kim ya da kimler Ak Partilerinin belediye başkan adayı Adnan Köşker'e oy verilmemesi için çaba sarfettiler..

SONUÇ OLARAK

 Manisa Milletvekili Tanrıverdi'nin, parti içinde 'hainler' olduğunu iddia ederek “Bazı hataların affı olabilir, ancak ihanetin asla olmayacaktır" demiş olması çok doğru bir ifadedir..

Şimdi Ak Partililer bu ihanet ve hainlik içinde olanların, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden ve il ile ilçe kongrelerinden önce partilerinden temizlenmesini bekliyorlar..

Yoksa onlar hainliklerine ve ihanetlerine devam edeceklerdir..

Buna da ne partinin ne partililerin ne de Genel Başkanın tahammülünün olabileceğini sanmıyoruz..

Bu ihanet ve hıyanet işi sadece Ak Parti'nin değil tüm siyasetin ve siyasi partilerin ortak sorundur ve her parti kendi içindeki hainleri ve ihanetçileri temizlemelidir..

cengizyücak/haberpi.com


HABERPİ YORUMLAR
takipci: 
"ticaret teskılatı"
gebze akpartı teskılatı tam anlamıyla tıcaret hayatını gelıstırmek ısteyenlerın elınde malesef
05.06.2014 / 10:50
YAZARLAR