Belediye başkanı görevden alındı
Eski Başbakanın evinde milyon dolarlar çıktı
Türk gemisine saldırı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kocaeli Ak Parti ilçe belediye başkan adayları açıklanıyor

Kocaeli Ak Parti ilçe belediye başkan adayları açıklanıyor
Kocaeli Ak Parti ilçe belediye başkan adaylarının bu hafta sonuna kadar açıklanması bekleniyor..
01.01.2014 / 15:22


HABERPİ/SİYASETKULİSİ Kocaeli'de herkes şimdi bir taraftan Ak Partili 12 ilçe belediyesinde, hangi başkanların koltuğunu koruyup hangilerinin veda edeceğini ve de veda edenlerin yerine kimlerin geleceğini merak ederken öte taraftan tahminler ve yorumlar yapmakta..

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının Ak Parti'de yaratmış olduğu derin sarsıntıdan sonra Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın radikal kararlar alarak kabinede yapmış olduğu değişiklikler ile birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına getirilen Fikri Işık'ın, "Kocaeli Ak Parti'nin en etkili siyasetçisi" konumuna gelmesi, bu hafta sonu açıklanacak olan ilçe belediye başkanları listesinin şifrelerine dair bazı ipuçları veriyor..

Başbakan Erdoğan'ın "abi" diye hitap ettiği İbrahim Karaosmanoğlu ve Bakanlığa yükselttiği Fikri Işık'ın yeni açıklanacak olan ilçe belediye başkan adayları listesinin şekillenmesinde etkili olması bekleniyor.

Ve yine Fikri Işık ve İbrahim Karaosmanoğlu'nun yeni oluşacak olan aday listesinin hazırlanışında ve aday kriterlerinde tıpkı kendilerine güvenen Genel Başkanları gibi hassas ve dikkatli davranacağı biliniyor..

Bakan Işık ve Başkan Karaosmanoğlu'nun, mevcut ilçe belediye başkanlarına bakış açılarında dün ile bugün arasında pek fazla bir değişikliğin olmadığı bilinirken, gerek Kocaeli genelinde gerekse de Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova'dan oluşan Gebze bölgesinde beklenenden daha çok ismin belediye başkanlığına "elveda" diyeceği dile getiriliyor..


HABERPİ YORUMLAR
murat: 
"Şahsi görüşüm"
Adı geçen siyasi büyüklere, bence hiç danışılmayacak bile. Bakan olduğunu, bakanlıktan alındığını televizyondan öğrenenlerin olduğu bir siyasi arenada, yurt sathına yayılan operasyonların sebep ve sonuçları ortadayken, kimsenin kimseye referans ve kefil olacak durumu yokken !!! bölge siyasetçilerinin etkisinin hiç ama hiç olmayacağı kanaatindeyim. Farklı kanalların ve inisiyatiflerin rol alacağı, bugün bakıldığında hata olarak addedilen durumların " tekrarlanamayacağı" bir noktaya gelindiği düşüncesindeyim. Bu sebeple bu seçim başka seçim. Temayül ve teamüllerin değiştiği günümüzde hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını, olamayacağını düşünüyorum. Eksen ve mantık değişmiştir. Her şeye rağmen kazana GEBZE ve AK PARTİ OLACAKTIR.
31.12.2013 / 17:43
MİSAFİR: 
"Misafir adlı mahlukat-ı sunni zan"
Editörden yanıt; Misafir mahlasını kullanan mahluk.. Sen dönde kendine bak..Nasıl olduysa senin kim olduğunu bilenler var.. Bilesin..
31.12.2013 / 10:09
YAZARLAR