Gebze'de Yaz Okulları kayıtları başladı
Denizbank satıldı
İşte o isimlerin Ak Parti'de liste dışı kalmalarının nedeni
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İŞTE CHP GEBZE'Yİ HEYECANLANDIRAN O BELEDİYE BAŞKAN ADAYININ İSMİ!

İŞTE CHP GEBZE'Yİ HEYECANLANDIRAN O BELEDİYE BAŞKAN ADAYININ İSMİ!
2014 yerel seçimlerinde 20 yılık yerel yönetim özlemine son vererek, Milli Görüş kökenli partilerin elinden Gebze Belediyesini almak isteyen CHP'de, seçimi kazanabilecek karizma, kapasite ve kabiliyette bir Gebze Belediye Başkan adayı arayışı sürüyor..
05.09.2013 / 14:12


HABERPİ/SİYASETKULİSİ  CHP'ye resmi başvurusunu yapan Belediye Başkan aday adayı sayısı ise üçü geçmedi.. CHP Gebze'de bir taraftan parti içinde Nilgün Aydın, Mustafa Türker ve Yüksel Genç'ten oluşan bu üç isimden hangisinin adaylığı ile seçimi alabileceklerini tartışırken diğer taraftan da CHP'ye resmi başvurusu olmadığı halde aday gösterildiği takdirde Gebze'de seçim kazanabilecek flaş bir isim olup olmadığı merak edilmeye ve dillendirilmeye başlandı..

GÖZLER DR. İSMAİL DEMİR'E ÇEVRİLDİ

İşte tam da bu noktada gözler Gebze'de geniş bir kesim tarafından parti farkı gözetilmeksizin tanınan ve sevilen bir isim olan Dr. İsmail Demir'e çevrildi. Kısa bir süre içinde gerek Genel Merkez düzeyinde gerek İl ve ilçe teşkilatı ölçeğinde gerekse de sosyal demokrat parti tabanında çok sayıda isim, Dr. İsmail Demir'e "Gel CHP'den Gebze belediye başkan adaylığı için başvurunu yap" diye teklif götürürken, CHP'li olmayan Gebzelilerden dahi binlerce ismin Dr. İsmail Demir'e "CHP'nin adayı siz olursanız, CHP'ye oy veririz" dedikleri dile getirildi..

Dr. İsmail Demir'in ise kendisine gelen bu tekliflerden mutlu olduğunu lakin bu koşullarda aday olmayı düşünmediğini dile getirmesine rağmen yukarda saydığımız kesimlerin Dr. İsmail Demir'i adaylık konusunda ikna etmek için çabaları devam ediyor..

PEKİ KİMDİR İSMAİL DEMİR

Otuz yılı aşkın süredir Gebze'de serbest doktorluk yapan ve Gebzelilerin sevgisini kazanan Dr. İsmail Demir, 2002 seçimlerinde CHP Kocaeli Milletvekili adayı olarak seçimlere katılmış ve 6.sırada olmasına rağmen birinci sıradaki aday gibi çalışması ile takdir toplamıştı. 2004 yılında CHP Gebze İlçe sekreterliği yapan Dr. İsmail Demir, 2011 yerel seçimlerinde CHP MYK'sından bir kaç önemli isim tarafından "Kocaeli Milletvekilliği için adaylık başvurunu yap" önerisi üzerine adaylık başvurusunu yapmış olmasına rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gebze bölgesi için Tunceli'den hemşerisi olan diğer Doktoru tercih ederek Mehmet Hilal Kaplan'dan yana ağırlığını koyması üzerine sıralamaya girememişti.

Ve hatırlandığı üzere tarih yeniden tekerrür etmiş ve Mehmet Hilal Kaplan tıpkı 1999'da Gebze Belediye Başkan adayı olarak girdiği seçimde nasıl en az oyu alarak partiyi 5. sıraya düşürmüşdüyse, 2011 genel seçimlerinde de yine Kocaeli'nin ilçeleri içinde Gebze'den en az oyu alan aday olmuştu.. 

Evet bakalım CHP Gebze bu kez Dr. İsmail Demir'i ikna ederek, Gebzeli sosyal demokratların sevdiği ve güvendiği bu aday ile CHP'yi 1994'den beri uzak kaldığı Gebze Belediyesi iktidarına taşıyabilecek mi?

  


HABERPİ YORUMLAR
dede: 
""
sayın dr ismail demir gebze için faydalı olacağını zannediyorum fakat ordakilerden yer bulacağını zannetmiyorum
04.09.2013 / 18:01
YAZARLAR