Gebze'de Yaz Okulları kayıtları başladı
Denizbank satıldı
İşte o isimlerin Ak Parti'de liste dışı kalmalarının nedeni
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

2014 AKP GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EYÜP AYAR MI OLACAK?

2014 AKP GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EYÜP AYAR MI OLACAK?
1994'den 2014'e tam yirmi yıl boyunca kadar Gebze Belediyesi önce RP ve sonra AKP olmak üzere Milli Görüş çizgisiyle yönetilmiş olacak. haber giriş ve güncelleme: 20.07.2012 / 04:20
22.07.2012 / 20:04


EYÜP AYAR HABERİNİN DİĞER RESİMLERİ İÇİN FOTOGALERİYİ TIKLAYINIZ

Bu de demektir ki; 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerin favori partisi yine AKP ve yine gönlünden belediye başkanlığı geçenlerin ilgi ve rekabet odağı yine AKP olacaktır.. Peki AKP'de kimler aday olabilir ve şans kimin yüzüne gülebilir..

İşte haberpi.com siyaset kulisi ekibi şimdi de bunu sizler için araştırıyor..

1994'den 2014'e tam yirmi yıl boyunca kadar Gebze Belediyesi önce RP ve sonra AKP olmak üzere Milli Görüş çizgisiyle yönetilmiş olacak Bu de demektir ki; 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerin favori partisi yine AKP ve yine gönlünden belediye başkanlığı geçenlerin ilgi ve rekabet odağı yine AKP olacaktır.. Peki AKP'de kimler aday olabilir ve şans kimin yüzüne gülebilir..

İşte haberpi.com siyaset kulisi ekibi şimdi de bunu sizler için araştırdı..

Aday olarak şimdiden İbrahim Pehlivan, Eyüp Ayar, Nail Çiler, Şükrü Karabacak ve Adnan Köşker'in isimleri konuşuluyor. 2014’de AKP Gebze Belediye Başkan adayı kim olabilir sorusunun cevabı kesinlikle AKP’nin bölge siyasi tarihinde gizlidir. O zaman gelin o tarih sayfalarını birlikte karıştırarak güne daha doğrusu 2014’e ışık tutabilecek notlara birlikte bir göz atalım

2009 YEREL SEÇİMLERİNDE İBRAHİM PEHLİVAN NİÇİN ADAY GÖSTERİLMEDİ?

2014 AKP GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EYÜP AYAR MI OLACAK?

Gebze bölgesinden "EYÜP AYAR" sesleri artarak yükselmeye devam ediyor ve ismi Gebze Belediye Başkanlığı için geçen AKP Kocaeli eski milletvekili Eyüp Ayar 23.04.2012 tarihinde Haberpi.com’a konuşmuştu. Eyüp Ayar gibi on yıla yakın bir süre DYP Gebze İlçe Başkanlığından sonra 2001 yılında AKP Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olan ve dokuz senede AKP Kocaeli Milletvekilliği yapmış olan kurt bir siyasetçi için bu tür dönemler hiç de zor sayılmaz çünkü Kocaeli siyasi tarihinin son 30 yılında illa ki ismi ve imzası olan bir isim..yani tecrübeli..

VE EYÜP AYAR 23.04.2012'DE HABERPİ.COM'A KONUŞTU

-Peki ne olur bundan sonra?

-Tayyip bey, Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en iyi teşkilatçı liderlerden birisidir. Eğer bir bölgede sıkıntı varsa ve bu sıkıntı partiye ve o bölge teşkilatına zarar verecek boyuta ulaşmışsa illa ki gereğini yapar. Bu şu demek oluyor; "ben Ak Parti Kocaeli İl Başkan adayıyım" diye ortaya çıkmam ama Genel Başkanım beni çağırıp "Kocaeli bölgesinde sıkıntı var. Oraya git. İl Başkanı ol ve bölgeyi toparla" şeklinde bir görev verirse de yok demem. Demem çünkü bu benim siyaset tarzıma uymaz. Ben "siyasette görev istenmez, görev verilir" anlayışını doğru bulmuşumdur hep. İşte onun içindir ki "bu dönem vekil olmayacaksın" dediklerinde de, kenara çekilip partimde yeni görevler alacağım zamanı beklemeyi yeğledim..

GEBZE BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN NE DEDİ?

-Adınız 2014 yerel seçimlerinde Gebze Belediye Başkan adaylığı için de geçiyor. Var mı böyle bir niyetiniz?

-Bak şimdi daha çok mutlu oldum?

-Hayırdır?

-Demek ki hizmet dönemlerimizde adımız hiç bir şekilde kirlenmemiş ki, insanlarımız bizi her yere layık görüyor. Zaten her konuda vicdanen müsterih idim ama ismimin bu şekilde güzel ve önemli yerlere geçmesinden dolayı inanın daha çok mutlu oldum..

-Siz mutlu oldunuz ama ben istediğim cevabı alamadım?

-İl Başkan adaylığı için geçerli olan kriterlerim ve söylediklerimin aynısı Gebze Belediye Başkan adaylığım için de geçerli..

ANKARA MI YOKSA GEBZE Mİ?

-Vekillik bitti ama Ankara'da oturmaya devam ediyorsunuz?

-Çocukların eğitimi kesintiye uğramasın diye kaldım. Büyüğü daha lise 2'de. Lakin burada çok sıkıldım. Öyle birilerinin yazdığı gibi her gün Meclise ya da Genel Merkeze gittiği falan yok. Gebze'yi özledim. Haziran ayında kesin dönüş yapıyorum toprağıma..

-Ehhh...desenizya Haziran'dan sonra siyaset daha da kızışacak?

-Ehhh..neylersiniz...siz gazetecilerin işi de ortalığı hep kızıştırmak yani..

Karşılıklı gülüşüyoruz.. (cengizyücak/haberpi.com)

VE BUGÜN İÇİN EYÜP AYAR?

23.04.2012 tarihinde Eyüp Ayar ile yaptığımız bu röportajın üstünden tam üç ay geçti. Ve bu üç ay içinde Eyüp Ayar kendiliğinden ortaya çıkıp "ben Mahmut Civelek'in karşısında il başkan adayıyım" demedi. Lakin Eyüp Ayar bizden sonra başka gazetelere yaptığı açıklamalarda, tıpkı bir muhalefet siyasetçisi gibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in hizmet anlayışını eleştiren ve özellikle Gebze Belediyesi temizlik ihalesinin çok pahalıya verildiğini iddia eden beyanatlarda bulundu..

Bu davranışı bizce çok anlamlı ve ileriye dönük bir mesaj niyetine idi..

Ve yine biz Recep Tayyip Erdoğan'ın, Eyüp Ayar gibi dokuz yıllık milletvekilliği döneminde adı en ufak bir şaibeye karışmamış ve ranta bulaşmadığı gibi bölgemizde yeni oluşturulmak istenen rant planlarının karşısına dikildiği için rantiyecilerin "HEDEF"i olmuş bir siyasetçiyi genç yaşta siyaseten emekli edeceğine inananlardan değiliz..

Eyüp Ayar partisinden görev bekliyor..

Bakalım bu görev nerde, ne zaman gerçekleşecek ve nasıl bir görev olacak?

haberpi.com/siyasetkulisi

ŞÜKRÜ KARABACAK'IN GEBZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIK ŞANSINI DEĞERLENDİRMESİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


HABERPİ YORUMLAR
mehmet: 
"belediye bşkanlığı"
1994 2004 yılları arası aynı kadroların yönetiyor olması akp yi favori yapmaz sonuçta 20 yıda yapılanlar ortada kennt meydanının dışında ne var ortada onuda AKŞARŞInın yerini satarak yaptılar gerisi laylay lom
14.12.2013 / 12:09
mustafa kaya: 
"gebze kazanır"
yakın tanıdığımız birisi ama önemli olan herkese eşit davranması dürüst olması gebzeyi çok iyi tanıması aynı zamanda ikameti gebze de olması samimi olarak söylüyorum gebze kazanır.
20.02.2013 / 11:19
SITKI TAT: 
"Neden olamsın"
SEVİLEN BİR KİŞİLİK TEK EKSİĞİ İNSANLARDAN BİRAZ UZAK DURMASI AMA TAM BİR BEYEFENDİ GEBZEYE ADAY OLANIN PROJELERİ ÖNEMLİ ÖN PLANA CIKMASI LAZIM BENCE EN UYGUN İSİMLERDEN BİRİDİR
20.07.2012 / 08:53
Çetin MALKOÇ: 
"Yakışır Eyüp Beye"
ALLAH hayırlısını nasibetsin.Sayın vekilimize her şeyin en güzeli yakışır.Çünkü vekilimiz tertemiz siyasetçinin ta kendisidir.ALLAH yolunu açık etsin.
20.07.2012 / 08:44
YAZARLAR